“Незаконна націоналізація ПриватБанку”: ГПУ почала розслідувати тиск Порошенка на суддів

Судді окружного адміністративного суду Києва, які виносили рішення про незаконну націоналізацію ПриватБанку, заявили про тиск та втручання керівництва держави у судову систему

Про це повідомляє прес-служба суду.

За результатами розгляду заяви суддів Генеральна прокуратура України внесла відомості до ЄРДР та розпочала досудове розслідування за фактом можливого втручання в діяльність суддів вищими посадовими особами держави під час засідання РНБО 18 квітня 2019 року.

Судді зазначали, що керівництво держави, коментуючи їх рішення про визнання незаконною націоналізацію Приватбанку, зробило заяви, що є прямою погрозою судовій системі України, посяганням на її незалежність та неупередженість.

Зокрема, судді просили ГПУ розпочати досудове розслідування щодо глави держави (Петра Порошенка), міністра юстиції (Павла Петренка) та голови НБУ, (Якова Смолія) шляхом внесення відповідних відомостей до ЄРДР, за наслідками якого винних осіб притягнуть до кримінальної відповідальності.

  • 18 квітня Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Ігоря Коломойського до Національного банку України та Кабінету міністрів України щодо неправомірності націоналізації “ПриватБанку”.
  • 20 квітня Печерський районний суд Києва ухвалив рішення про розірвання договору особистої поруки Ігоря Коломойського за кредитами рефінансування ПриватБанку на 9,2 млрд грн.
  • Екс-очільниця Національного банку України Валерія Гонтарева вважає, що у разі скасування націоналізації ПриватБанк можуть ліквідувати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *