Президент відреагував на заяви донецьких бойовиків обстріляти ЗСУ

Президент Володимир Зеленський занепокоєний заявою ватажка бойовиків ОРДО Дениса Пушиліна про те, що у понеділок, 7 вересня, збройні формування так званої “міліції” відкриють вогонь по українським позиціям поблизу Горлівки. Про це повідомив  міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, якого цитує Громадське

За словами Кулеби, представники так званої “ДНР” підтвердили ТКГ намір відкрити вогонь.

Міністр зазначив, що Зеленський був проінформований про заяву бойовиків, і він “надзвичайно занепокоєний цим”.

Тепер Україна скликає позачергове засідання Тристоронньої контактної групи на неділю, 6 вересня.

Міністр додав, що представниця голови ОБСЄ в ТКГ Хайді Грау цю пропозицію підтримала, а відповіді від Росії ще чекають. Кулеба пояснив, що мета завтрашнього засідання ТКГ — запобігти обстрілу бойовиків, бо Україна зацікавлена у продовженні перемир’я.

Кулеба: “Я бачив документ, що вони (бойовики — УП) прислали. Очевидно, що це відчайдушний пошук приводу, щоби порушити режим припинення вогню. Ми ніколи не продемонструємо якусь м’якість, не підемо на неприйнятні поступки, але режим припинення вогню повинен діяти, тому що кінцевою нашою метою є деокупація наших територій. Але це, як то кажуть, кінцева зупинка, а початкова зупинка, на якій всі сідають, — це припинення вогню. Якщо ми не сіли на початковій зупинці, ми ніколи не доїдемо до кінцевої”.

Нагадаємо:

Денис Пушилін 5 вересня заявив, що видав “указ” про відкриття вогню по укріпленнях Збройних сил України в районі населеного пункту Шуми (передмістя Горлівки, Донеччина).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *