В Україні анонсували важливу зміну на дорогах: у чому суть

В Україні мають намір заборонити крайні ліві повороти на трасах і будуть проектувати їх на нових трасах через зустрічний потік транспорту.

В Україні запропонували проектувати безпечні ліві повороти на трасах із великою інтенсивністю (категорія 1-Б) на одному рівні за прикладом європейських країн. Про важливі зміни розповів у Facebook заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Він відзначив, що в чинних Державних будівельних нормах (ДБН) встановлено, що на трасах з інтенсивним рухом (понад 11 000 авто на добу) транспортні розв’язки необхідно проектувати на різних рівнях. При цьому ліві повороти традиційно вважаються найнебезпечнішими.  Відзначається, що, за даними експертів, до 30% всіх аварій на міжміських трасах відбувається при виконанні саме такого маневру.

Ми хочемо підвищити безпеку руху і на ділянках дороги з меншою інтенсивністю. Тому зараз є така ідея, яку ми вже вивчаємо й опрацьовуємо – влаштовувати на цих ділянках дороги безпечні ліві повороти на одному рівні”, – написав Парцхаладзе.

За підрахунками експертів, це дозволить на 50% зменшити кількість ДТП на цих ділянках руху на трасах.

“Безпечні повороти можна виконати, влаштувавши додаткове місце з лівого боку проїзної частини для можливості маневрування авто”, — пояснив Парцхаладзе.

За його словами, це не тільки зведе кількість ДТП до нуля, але і допоможе позбутися заторів.

Повороти на дорогах України

Чиновники цього разу чітко позначили умовні критерії ризиковості та рішення для кожного випадку:

  • Для доріг зі щільністю понад 11 тис. авто на добу – ліві повороти не допускаються. Розворот транспорту повинен здійснюватися тільки через багаторівневі розв’язки;
  • Для трас з потоком від 5 до 11 тис. авто – кільцеві розв’язки та безпечні ліві повороти;
  • Для доріг, по яких проїжджає менше 5 тис. авто на добу – ті ж кільця, а також віднесені ліві повороти.

Однак, зазначають у відомстві, це не означає, що на дорогах із низьким завантаженням можна зводити багаторівневі розв’язки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *