США НЕ ВИЗНАВАТИМУТЬ РОСІЙСЬКІ ПАСПОРТИ, ВИДАНІ В ОРДЛО – ВОЛКЕР

Рішення Москви у Вашингтоні вважають “провокативним кроком”.

Влада Сполучених Штатів не визнаватиме російські паспорти, видані в окремих районах Донецької та Луганської областей (ОРДЛО), а також в окупованому Росією Криму. Про це заявив спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер, передає Радіо Свобода.

Дипломат назвав рішення Москви роздати російські паспорти на окупованому Донбасі “провокативним кроком”.

Волкер сумнівається, що українці на окупованих територіях будуть масово отримувати ці паспорти, бо “вони і так достатньо страждають від російської окупації на Донбасі”.

Нагадаємо, 24 квітня президент Росії Володимир Путін своїм указом спростив процедуру надання російського громадянства жителям самопроголошених так званих “ДНР” і “ЛНР”. Українські дипломати висловили рішучий протест проти цього. Президент Петро Порошенко виступив із терміновим зверненням щодо цієї ситуації. Дії РФ засудили і в штабі переможця президентських виборів Володимира Зеленського. В українському уряді закликали мешканців окупованих територій не приймати російські паспорти, а згодом визнали їх незаконними.

1 травня президент Російської Федерації Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок отримання російського громадянства для окремих категорій громадян України. Зокрема, жителів окупованих територій і біженців з Донбасу і Криму.

8 травня Кабмін визнав незаконними російські паспорти, видані мешканцям окупованого Донбасу – насамперед Луганської та Донецької областей. У рішенні передбачений перелік так званих підрозділів, уповноважених РФ на видавання паспортів.

Важливо те, що США готові надавати Україні летальну зброю для самозахисту як в межах ухваленого Конгресом фінансування, так і в рамках прямих закупівель самою Україною.

Про це заявив спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер, пише Радіо Свобода.

“Україна, як і кожна інша країна у світі, має право на самозахист. Це право записано у статуті ООН. З якоїсь причини попередня адміністрація ухвалила рішення не допомагати Україні збільшити її можливості щодо самозахисту, щонайменше в питанні оборонної летальної зброї. Це обмеження було знято. І США готові співпрацювати з Україною, так само, як з іншими країнами у світі, допомагаючи їм задовольнити свої законні потреби щодо захисту”, – зауважив Волкер.

Він зазначив, що США виділили Україні відповідне фінансування, що уможливило постачання засобів протитанкової оборони та антиснайперських систем. І надалі США готові постачати зброю, яку потребує Україна для самозахисту і в рамках фінансування, ухваленого Конгресом, і в рамках закупівель зброї самою Україною.

 Волкер наголосив, що це було б нормально і в інших умовах, але в умовах, коли “Україна зазнає щоденних нападів, це є особливо важливо”.

“Україні життєво необхідно посилити обороноздатність, щоб не допустити подальшу втрату територій, щоб втримати лінію зіткнення та, сподіваємося, створити умови для того, щоб провести мирні переговори”, – пояснив Волкер позицію США.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *