Відмова держави від субсидій: доктор економічних наук назвав три обставини

Держава може відмовитися від субсидій у випадку зростання зарплат і пенсій, руйнування монополій і підвищення енергоефективності будинків.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив доктор економічних наук Андрій Длігач.

Пан Длігач розповів, що є три умови для того, щоб позбутися субсидій. Перша з них – це підвищення низьких зарплат і пенсій громадян, але це питання стосується зростання економіки.

«Друга обставина стосується самих тарифів, які містять монопольну й корупційну складову. А третя меншим чином відноситься до тарифів, вона стосується ефективності нашого ЖКГ і домівок», – зазначив доктор економічних наук.

Зокрема, за його словами, вже є багато прикладів у Києві та інших містах, коли ОСББ приймає рішення про підвищення енергоефективності власної будівлі, переукладають контракти з постачальниками й отримують набагато кращі умови.

«Також можна перейти на використання альтернативних джерел опалення будинків. Це все в сумі дає зменшення оплат на 30%», – наголосив Длігач.

Окрім цього, пан Длігач констатував, що насамперед українці повинні самі брати у свої руки питання тарифів, а по-друге, обирати не тих політиків, які пропонують тільки знизити тарифи, бо це лише збільшить корупцію в енергетичній сфері. А тих, хто нарешті дозволить зруйнувати ці монополії та олігополії, які існують в енергетичній сфері.

«Програми різних партій наочно демонструють різницю підходів в енергетичній сфері. Є і неринкові підходи просто знизити або підходи демонополізації і можливості підвищити енергоефективність самих будівель. Щодо цього аспекту, мені подобаються позиції Слуги народу й Голосу», – прокоментував гість програми.

Нагадаємо, з 1 травня вступила в дію норма про нарахування пені за заборгованість за житлово-комунальні послуги. Відповідна норма міститься в новій редакції закону «Про житлово-комунальні послуги».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *