Вакцинація в Україні відбуватиметься за рахунок держави та на комерційній основі

В Україні буде проходити два процеси вакцинації від коронавірусу (COVID-19): державна та на комерційній основі. Про це в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна” розповів прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Водночас приватні фірми зможуть робити щеплення тільки після реєстрації вакцини в країні.

“Далі – це вже питання до таких компаній, вони також ведуть свої переговори і укладають договори. Я переконаний, що це будуть паралельні процеси з державної вакцинацією”, – пояснив глава уряду.

Шмигаль додав, що що зараз ведуться переговори з шістьма виробниками вакцини. За його словами, практично з усіма Міністерство охорони здоров’я підписало non-disclosure agreement, що не дає права обговорювати публічно деякі деталі.

“Але ми є учасниками всесвітньої ініціативи COVAX, а також зверталися до всіх наших партнерів про необхідність поставки перших партій вакцини якомога швидше. Зараз можу стверджувати, що ці переговори дали свій результат – в України буде вакцина не пізніше лютого”, – запевнив Шімигаль.

Він також додав, що в Україну прибудуть перші партії з трьома різними вакцинами, які пройшли ліцензування в нашій країні.