В Європі вже обговорюють санкції проти Кононенко, – нардеп від БПП

Лещенко сказав, що Кононенко краще турбуватися про себе.

Питання міжнародних санкцій щодо заступника голови фракції БПП Ігоря Кононенка минулого тижня обговорювалося з представниками урядової організації Великобританії. Про це в ефірі Вечірнього прайму телеканалу 112 Україна повідомив народний депутат Сергій Лещенко.

«Я висловлюю стурбованість за можливість пана Кононенка в майбутньому вільно подорожувати по світу і розпоряджатися своїми грошима, тому що питання міжнародних санкцій щодо нього – вже не жарт, а серйозно обговорюється в європейських столицях. Я особисто це питання обговорював у Лондоні минулого тижня з представниками однієї з урядових організацій, національного урядового органу Великобританії. І така ж, як я знаю, позиція у американців – ввести санкції або арешт рахунків, або візові обмеження, чи обмеження на грошові перекази щодо найбільш одіозних представників нинішньої влади, які причетні до того, що корупція в Україні процвітає, а люди, які повинні були понести покарання, його не зазнали. На жаль для Кононенка, його прізвище разом з прізвищем Грановського згадується найчастіше в цих розмовах. Йому краще за себе переживати», – заявив Лещенко, коментуючи слова про те, що Кононенко переживає за здоров’я Лещенка.

Крім того, нардеп від БПП Сергій Лещенко в ефірі закликав Національне антикорупційне бюро опублікувати повний архів так званої “чорної бухгалтерії” Партії регіонів, переданий у НАБУ екс-заступником голови СБУ Віктором Трепаком.

“НАБУ активно допитує людей. Сьогодні, як я чув, на допиті був Медуниця (Олег Медуниця, нардеп від “Народного фронту”, – ред.), раніше члени ЦВК. Там є кілька перспективних епізодів. Єдине, до чого я б закликав – це оприлюднити весь архів, який є в розпорядженні НАБУ. Наскільки я знаю, за межами опублікованої мною частини документів – шокуючі імена і цифри. На жаль, мораль деяких політиків буде піддана дуже серйозним сумнівам, якщо це буде опубліковано”, – сказав Лещенко.

Він зазначив, що передати документи в НАБУ без оприлюднення – це була позиція Трепака.

Також депутат нагадав, що опублікована частина “чорної бухгалтерії” ПР потрапила до нього від анонімного джерела, про що він повідомив на допиті в НАБУ. “Документи прийшли в конверті з адреси, за якою зазначеного чоловіка не виявилося”, – пояснив Лещенко, також припустивши при цьому, що ці документи могли бути вилучені під час пожежі на Липській у штабі ПР.

Екс-заступник голови СБУ Віктор Трепак заявив раніше, що передав Національному антикорупційному бюро України (НАБУ) документи, що підтверджують незаконні виплати Партією регіонів готівкових коштів ряду колишніх і нинішніх високопоставлених чиновників. За його словами, мова йде про так званої “чорної бухгалтерії” ПР із загальними виплатами на суму близько 2 млрд дол.

Серед фігурантів цих матеріалів – посадові особи найвищого рівня, міністри і керівники відомств, народні депутати, відомі політики, громадські діячі, представники міжнародних організацій, судді, в т. ч. вищих судових інстанцій. У той же час Трепак “в інтересах майбутнього слідства” відмовився називати прізвища чиновників і політиків, які фігурують у документах, а також обставини, за яких ці люди отримували гроші. У НАБУ за цим фактом порушено кримінальну справу, Трепака допитали детективи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *