В Укренерго підтвердили значне підвищення тарифів

НКРЕКУ підвищила тариф для «Укренерго» з 2020 року

Національна комісія, яка регулює сфери енергетичних і комунальних послуг (НКРЕКУ) збільшила тариф компанії «Укренерго» на подачу електрики на 33,39% або на 3,89 коп. / КВт-год до 15,54 коп. / КВт-год на 2020 рік. Про це повідомляє прес-служба Укренерго.

Комісія прийняла рішення про збільшення тарифів 10 грудня 2019 року. Також було встановлено рівень тарифу на диспетчеризацію електроенергії – 1,023 коп / кВт-год, що на 27,2%, або на 0,219 коп. / КВт-год більше, ніж був попередній тариф.

У Укренерго розповіли, що фактором збільшення тарифного рівня стали підвищені витрати (майже в 2 рази) на закупівлю електроенергії для відшкодування технологічних втрат.

«Сьогодні «Укренерго» купує 80% електроенергії для компенсації технологічних втрат в мережах у «Гарантованого покупця» за граничною ціною «Енергоатому» (найнижчою на ринку). У той же час після змін механізму ПСО весь обсяг цієї електроенергії «Укренерго» доведеться купувати на вільних сегментах ринку за ринковою ціною, яка значно вища за ціну електроенергії атомної генерації », – коментує компанія.

Крім того, було додано, що в тариф на диспетчеризацію були закладені витрати на допоміжні послуги та процеси в розмірі 1,3 млрд грн. За даними компанії, витрати можуть бути рівні сумі 2,04 млрд грн.

Нагадуємо, що Кабінет міністрів України має намір змінити керівництво «Нафтогазу» і «Укренерго».

Відомий політолог Юрій Романенко розбирався в бесіді з аналітиком Українського інституту майбутнього Данилом Моніно законопроект 1210, який радикально погіршить ведення бізнесу в Україні.