За “зайвий” трудовий стаж пенсіонерам доплатять?

Українським пенсіонерам з «зайвим» страховим стажем обіцяють доплати до пенсій.

Як повідомила, глава прес-служби Пенсійного фонду Ганна Швець, у 2020 році пенсії підвищать ще двічі – з 1 липня і з 1 грудня. Даний стандартний щорічний перерахунок, пов’язаний зі збільшенням прожиткового мінімуму для осіб пенсійного віку, до якого прив’язана мінімальна пенсія.

Таким чином, крім пенсіонерів з мінімальними пенсіями, на доплати також можуть розраховувати і пенсіонери, які мають «зайвий» страховий стаж. Для чоловіків він становить більше 35 років, а для жінок – понад 30 років.

Відзначається, що за кожен «зайвий» рік передбачається доплата в 1% від мінімальної пенсії. На даний момент вона становить 16,38 гривень, з липня буде 17,12 гривень, а з грудня – 17,69 гривень. Так, до липня за кожен рік зайвого стажу платити будуть більше всього на 74 копійки.

Наприклад, чоловік-пенсіонер, який має 40 років страхового стажу, розраховувати може на «тарифікацію» за новими розцінками п’яти «зайвих» років. Таким чином, на даний момент він отримує за понад стаж 81,9 гривень, з липня буде отримувати – 85,6 гривень, а з грудня – 88,45 гривень на місяць.

Тобто, доплата за «зайві» п’ять років стажу з 1 липня складе 3,7 гривень, а з грудня додадуть ще 2,85 гривень. Отже, за 10 «зайвих» років стажу отримати можна прибавку 7,4 гривень з липня і ще 5,7 гривень з грудня. Однак, це крім пенсії, яка у пенсіонерів з великим стажем, далеко не завжди мінімальна.

Виходить, що на них поширюється і травнева індексація пенсій і збільшення з 1 липня та 1 грудня.

При цьому Швець підкреслила, що зараз немає ніяких нормативних документів щодо збільшень за стаж.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *