В Україні заборонять висаджувати дерева впритул до сусідньої ділянки

Мінімальна відстань має бути 4-6 метрів

В Україні встановлять мінімальну відстань, на якій дозволяється висаджувати дерева в новій садибній  забудові. Як повідомляє прес-служба Мінрегіону, відповідна норма міститься в проекті оновлених ДБН “Планування і забудова територій”, який вже затверджений і буде опублікований найближчим часом.

Як відзначили в прес-службі, мова йде лише про ті сторони земельних ділянок, які є суміжними з сусідськими. На сторону, яка межує, наприклад, з вулицею, ці норми не будуть поширюватися.

Згідно з проектом ДБН, мінімальна відстань від кордону суміжної земельної ділянки до чагарників, має становити 1 м, до стовбурів дерев – не менше 4-6 м в залежності від крони, але не менше половини її діаметра.

“Для прикладу, якщо крона дерева становить в середньому 10 метрів, то відстань від межі сусідньої ділянки повинна складати не менше 5 метрів, щоб його гілки не заходили на сусідню територію”, – йдеться в повідомленні.

Також, щоб не провокувати додаткові конфлікти, власники сусідніх земельних ділянок повинні приймати ряд заходів, наприклад, підрізати гілки дерев, щоб ті не заважали і не переходили на сусідню земельну ділянку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *