У Німеччині виступають за повернення Росії до Ради Європи

Міністр Маас сподівається, що вже 17 травня вдасться зробити рішучий крок у цьому напрямку.

Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас виступив за повернення Росії до Ради Європи.

Про це говориться в повідомленні на офіційному сайті МЗС Німеччини.

“Росія є частиною Ради Європи. Я сподіваюся, що ми зробимо рішучий крок вперед на зустрічі міністрів тут”, – заявив Маас.

Як відомо, 17 травня в Гельсінкі відбудеться зустріч міністрів закордонних справ 47 держав-членів Ради Європи.

Маас також додав, що відсутність Росії в Раді Європи шкодить Німеччині.

А Комітет міністрів Ради Європи (КМРЄ) підтримав позицію, що усі країни-члени повинні мати право брати участь у діяльності статутних органів організації, включаючи Парламентську асамблею, а також мають голосувати на виборах нового генсека організації у червні.

Таке рішення ухвалив КМРЄ на рівні глав МЗС країн-членів на своїй річній сесії у п’ятницю в Гельсінкі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Усі країни-члени повинні мати право брати участь на рівних засадах у Комітеті міністрів і Парламентській асамблеї – двох статутних органах Ради Європи», – йдеться у рішенні.

Водночас, як нагадали міністри, одним із фундаментальних зобов’язань країн-членів є сплата внесків до бюджету РЄ.

Окрім цього глави МЗС заявили, що вони б вітали той факт, якщо усі країни-члени зможуть взяти участь у сесії ПАРЄ у червні, відзначаючи важливість виборів генерального секретаря Ради Європи і суддів Європейського суду з прав людини.

Міністр також підкреслили важливість посилення координації у діях КМРЄ і ПАРЄ задля «зміцнення спроможності Організації ефективніше реагувати на ситуації, коли країна-член порушує свої статутні зобов’язання або не дотримується стандартів, фундаментальних принципів та цінностей Ради Європи».

Як повідомляв Укрінформ, РФ у червні 2017 року вдалася до фінансового шантажу РЄ після накладання на її делегацію санкцій у ПАРЄ у відповідь на окупацію Криму та агресію проти України. Відтоді Росія не заявляє своїх делегатів на сесії Асамблеї.

Нині у Раді Європи діє потужне лобі, яке намагається повернути РФ до ПАРЄ, незважаючи на несплату Москвою внесків до бюджету Ради Європи, порушення норм міжнародного права, продовження агресії проти України.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що скасування Радою Європи вимог до Росії щодо виконання нею своїх зобов’язань як країни-члена може дати Україні підстави заявляти про відмову від дотримання Мінських угод.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *