В Україні подорожчає хліб

Найближчим часом ціни на хлібобулочні вироби в Україні злетять на 15-20%. Таким чином, вартість одного буханця складе близько 10 гривень.

За словами аграрного експерта Дениса Марчука, причин подорожчання – кілька: збільшення витрат на посівну, скасування спеціального оподаткування для аграріїв, зростання курсу долара, подорожчання транспортування пшениці, а також вересневе підвищення тарифів на електроенергію.

«Приблизно на 40% збільшилося навантаження для сільського господарства в сфері оподаткування в 2015 році, фактично з одного гектара платили близько 7 гривень. З 2016 року в середньому сплачується 260 грн за гектар. Тобто фактично вони (податки. – Ред.) Виросли в 20 разів », – зазначив Марчук.

Що стосується цін на соціальні сорти хліба, то за очікуваннями експертів, в столиці вони залишаться колишніми, по крайней мере, до лютого 2017 року. Однак в Українському клубі аграрного бізнесу (УКАБ) попереджають: щоб споживач не помітив зростання цін на інші сорти, виробники можуть хитрувати.

«При реалізації продукції, особливо в Україні, якщо це стосується соціальних продуктів, тобто зменшується упаковка. Візуально вона виглядає однаково, але там може бути менше вага до 10% або просто продукція іншої якості, відповідно ціна не змінюється. Треба уважно дивитися, що ви купуєте », – зазначив експерт аграрних ринків УКАБ Віталій Кордош.

Як повідомлялося, разом з хлібом в Україні такжеподорожают макаронні вироби.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *