В Україні посилюють карантинні обмеження: “жовта” зона “почервоніла”

Кабінет міністрів України на засіданні 24 листопада затвердив зміни до правил “жовтої” карантинної зони. Зокрема, будуть посилені вимоги щодо вакцинації. Про це під час засідання уряду заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Крім того, за його словами, в Україні розширено перелік медикаментів для лікування коронавірусу.

Що зміниться у “жовтій” зоні

Заплановано такі зміни:

  • громадські заклади, заклади культури, спортзали, ресторани можуть працювати за умови вакцинації всього персоналу, принаймні однією дозою вакцини або наявності негативного тесту або сертифіката про одужання. Це саме правило стосується прийому відвідувачів.
  • Жовтий сертифікат тепер діє 30 днів замість 120 днів.
  • Сертифікати необхідно зчитувати QR-код через застосунок Дія, а не лише перевіряти візуальну наявність. Штраф за неналежну перевірку – від 34 до 170 тисяч грн.

Зі свого боку міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко пояснив необхідність посилення заходів тим, що в деяких країнах ЄС фіксується новий спалах коронавірусу і, незважаючи на покращення ситуації з COVID-19 в Україні, державі потрібно готуватися також до повторного зростання хворих.

Крім того, як повідомив Шмигаль, уряд розширив перелік медикаментів, які застосовуються для лікування COVID-19. За його словами, це дозволить оперативно взаємодіяти та вести перемовини зі світовими виробниками щодо поставки лікарських засобів із високою ефективністю та які перебувають на фінальних стадіях досліджень.

“Адже коли препарати виходять на ринок, виробники зазвичай уже мають домовленості на поставки ліків до інших країн, що зумовлює певний дефіцит”, – зауважив прем’єр.

За його словами, український уряд спрямований на те, щоб українці були серед найперших, хто матиме доступ до інноваційних та ефективних лікарських засобів.

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”

Відвідайте новий сайт БЕЗКОШТОВНИХ ОГОЛОШЕНЬ “Діловий Переяслав”.  Підписатися на наш сайт можна у Telegram