В ОП хочуть відновити роботу Ради регіонів

Заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко вважає за необхідне відновити роботу Ради регіонів, до якої залучати голів обласних державних адміністрацій та мерів міст. Про це сказав Тимошенко в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна

 Тимошенко: “Я за те, щоб відновити найближчим часом Раду регіонів, звісно, на основі голів ОДА, але й із залученням мерів великих міст, і малих зокрема. Тому що у 2021 році грошей у регіони піде ще більше через децентралізацію. У них у руках буде ресурс і вони мають розуміти, як їм розпоряджатися, і рухатися всім разом на якісь великі національні проекти, які оголошені і президентом Зеленським, і Кабміном”.

Тимошенко зазначив, що у регіонів є свої потреби та є загальна політика держави, яку просуває влада, наприклад проект “Велике будівництво”. Він наголошує, що мета створення Ради – “прислухатися і розуміти специфіку кожного регіону”, тому що меру “щось краще видно на місці, ніж нам тут”.

Нагадаємо:
Раду регіонів створив експрезидент Віктор Янукович у квітні 2010 року “з метою забезпечення взаємодії органів державної влади та органів місцевого самоврядування”.

У вересні 2014 року п’ятий президент Петро Порошенко скасував її, а у квітні 2015 року створив Раду регіонального розвитку “з метою сприяння налагодженню ефективної взаємодії державних органів з органами місцевого самоврядування у питаннях напрацювання оптимальної моделі розвитку місцевого самоврядування”.

Цю раду скасував його наступник, чинний президент Володимир Зеленський, у грудні 2019 року. Того ж місяця він створив Раду розвитку громад та територій “з метою сприяння налагодженню ефективної взаємодії державних органів з органами місцевого самоврядування”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *