Китай – рекордсмен зі смертності від алкоголю, Росія замикає першу трійку

Китай очолив список країн з найвищою смертністю від зловживання алкоголем

Про це з посиланням на дані компанії Statista, опубліковані в найстарішому медичному журналі світу The Lancet, пише китайська щоденна газета The Global Times.

Тільки в 2016 році з-за причин, пов’язаних з алкоголем, в КНР пішли з життя 59 тисяч жінок і 650 тисяч чоловіків. Обидва показники – найвищі на планеті.

Китайські чоловіки приблизно втричі більше випивають, ніж жінки. У перших геморагічний інсульт названий основною причиною проблем зі здоров’ям, пов’язаних з алкоголем. Інші основні захворювання включають ішемічний інсульт, гіпертонічну хворобу серця та епілепсію.

Індія опинилася на другому місці – 42 тисячі жінок і 290 тисяч чоловіків, а країна Росія замикає “почесну” трійцю світових лідерів по “алкогольним” смертям з показником 43/180 тисяч.

Додамо, що Україна також входить до десятки країн з найвищим рівнем смертності від алкоголю. За кількістю смертей серед чоловіків вона посідає сьому сходинку (53 тисячі осіб), а серед жінок – четверту (25 тисяч осіб).

Загалом від алкоголю у світі у 2016 році померли 2,8 мільйона осіб.

За даними вчених, з ростом вживання алкоголю зростає і загальний рівень смертності, особливо від онкологічних захворювань. Водночас ризик проблем зі здоров’ям знижується лише за повного припинення вживання спиртного.

Звіт в The Lancet охоплює 195 країн і регіонів з даними за період з 1990 по 2016 роки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *