В ОБСЄ розповіли подробиці нападу на спостерігачів у Ясинуватій

На території підконтрольної “ДНР” Ясинуватої озброєний чоловік обстріляв і жорстоко атакував спостерігачів Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ, повідомляється в звіті місії.

Повідомляється, що 20 червня патруль СММ у складі шести співробітників на двох броньованих автомобілях, перебуваючи в спостережному пункті, розташованому на залізничній станції в Ясинуватій, почули чергу зі стрілецької зброї і визначили, що вона лунала з місця, де перебували двоє чоловіків.

“Потім ці чоловіки, обличчя у яких були закриті відповідно балаклавою і пов’язкою, попрямували до патрулю і почали в агресивній формі щось кричати в бік спостерігачів. Після цього вони зникли”, – йдеться в повідомленні.

“Об 11:10 обидва патруля СMM намагалися покинути територію. Коли патруль СММ (2) почав виїжджати, озброєний чоловік підбіг до другого транспортного засобу, намагався відкрити двері на стороні водія і зламати бічне скло водія зброєю. Коли це не вдалося, він побіг за першим автомобілем патруля СMM (2). Після цього озброєний чоловік повернув і направив зброю на водія і пасажира переднього сидіння другого транспортного засобу патруля СMM (2). Обидва члени патруля підняли руки вгору”, – йдеться в звіті.

Так, згідно із заявою, коли бойовик спробував відкрити двері переднього пасажира, “водій натиснув на педаль газу”. У міру того як автомобіль СММ від’їжджав, озброєний чоловік вдарив прикладом бічне заднє скло з правого боку, тим самим трохи пошкодивши його. Потім спостерігачі побачили, що він випустив у повітря чергу зі стрілецької зброї, після якої здійснив три постріли. За їхньою оцінкою, вогонь був спрямований на автомобіль патруля.

Згодом спостерігачі благополучно повернулися на свою базу в Донецьку.

СММ поінформувала СЦКК про те, що трапилося, а також запросила провести розгляд даного інциденту.

Раніше повідомлялося, що терористи “ДНР” здійснили жорстокий напад на спостерігачів СММ ОБСЄ.

Підозрювані в нападі на спостерігачів ОБСЄ в так званій “Донецькій народній республіці” затримані. Про це повідомляє ресурс бойовиків ДАН.

 “В результаті вжитих заходів з боку “міністерства оборони і міністерства державної безпеки ДНР” в ході проведення оперативно-пошукових заходів були затримані озброєні люди, які напали 20 червня на патруль ОБСЄ”, – йдеться в повідомленні.

У “ДНР” заявили, що затримані дають свідчення.

Також донецькі бойовики стверджують, що затримані не є співробітниками “силових структур ДНР” чи військовими.

Як заявили донецькі сепаратисти “це була спланована провокація з метою дискредитації керівництва “республіки”, а також для залякування співробітників місії ОБСЄ при виконанні ними функціональних обов’язків”.