Експерт: що не так із статистикою середньої зарплати у Держстаті

Багаторічний радник президента Асоціації українських банків Олексій Кущ проаналізував оптимістичну статистику зростання зарплат. Про це експерт написав у своєму Facebook-аккаунті.

“Державна служба статистики України опублікував дані за грудень, де середня зарплата по Києву склала 21 000 гривень та 14 000 по країні. Проаналізуємо, звідки взялася ця статистика. Основні проблеми які не дали Держстату сформувати нормальну статистику це особливості нашого ринку праці і додаткові виплати, прийняті в деяких компаніях в кінці року “, – написав Олексій Кущ.

Фінансист пояснив, яким чином проводиться підрахунок. Він пояснив, чому дані Держстату можуть виявитися не точними, а значить, і відомості щодо середніх зарплат можуть відрізнятися.

“З одного боку статистика враховує всі виплати, зроблені роботодавцями, як штатним співробітникам так і сумісникам і потім це все ділиться на кількість офіційно працевлаштованих людей: всього у нас 18 мільйонів економічно активного населення, але в Держстаті чисельність штатників лише 7 мільйонів чоловік або близько 40 відсотків. Коли скидаються всі зарплати в один котел і виводяться загальні цифри, то статистика втрачає яку б то не було точність “, – підсумував Олексій Кущ.

Експерт: що не так із статистикою середньої зарплати у Держстаті