В НАЗК кажуть про фіктивність зауважень, через які зупинили е-декларування

Заступник глави Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Руслан Рябошапка стверджує, що Держспецзв’язок, попри публічні заяви, не надав змістовних зауважень, які стосується безпеки апаратно-програмного комплексу електронного декларування. Про це він повідомив, коментуючи на Facebook текст обґрунтування Держспецзв’язку щодо відмови у атестації системи.

“Все, що стосується безпеки системи – ок… Зауваження, через які НАЗК не дали атестат: додатки 1 і 2 стоять не у правильному порядку. Переставили додатки місцями. Атестат тепер дадуть?”, – навів він приклад претензій, з яких складається відмова у наданні атестату.

“Мабуть саме для цього Держспецзв’язку обмежило доступ громадськості до “висновку””, – написав він.

Як повідомляла “Європейська правда”, ДССЗЗІ заборонило передавати свої висновки розробникам системи – для цього документу було присвоєно гриф обмеженого доступу.

За словами Рябошапки, наразі вирішується питання про надання відкритого статусу даному документу. “Зауваження на 90% відсотків складаються з опису нашого програмного продукту. Інші 10% – неправда, напівправда, маніпуляції. Це треба опублікувати. Люди повинні це бачити”, – наголосив він.

Як повідомляла “Європейська правда”, початок повноцінної роботи НАЗК, включно із системою електронного декларування, лишається ключовою перепоною для впровадження безвізового режиму.

Також запуск електронного декларування є умовою для отримання Україною траншу МВФ.

Раніше Євросоюз виступив із офіційною заявою про те, що Київ має забезпечити повноцінний запуск електронного декларування 15 серпня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *