В “Енергоатомі” НАБУ проводить обшуки: які причини?

Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник підтвердив інформацію про проведення обшуків в НАЕК “Енергоатом” у справі про продаж електроенергії.

“Це (інформація нардепа Гео ЛЕРОС) відповідає дійсності. Проходять обшуки, санкціоновані антикорупційним судом (ВАКС)”, – сказав Ситник в середу на брифінгу.

При цьому Ситник додав, що справа стосується продажу електроенергії ряду комерційних структур, передає Інтерфакс-Україна.

Раніше народний депутат Гео Лерос повідомив, що Національне антикорупційне бюро України проводить обшуки в центральному офісі держпідприємства “НАЕК” Енергоатом “.

За словами Лероса, обшуки проходять у справі реалізації “Енергоатомом” електроенергії за низькою ціною в грудні 2020 року, що могло призвести до збитків підприємства в розмірі близько 2,4 млрд грн.

“Енергоатом” продав електроенергію за неринковими заниженими цінами трейдерам олігархів, а ті вже реалізували е/е кінцевим споживачам в рази дорожче за ціну закупівлі у “Енергоатома”, – написав Лерос.

Як повідомлялося раніше, “Енергоатом-трейдинг” 21 грудня 2020 року продав на УЕБ за двосторонніми договорами 13,331 млн МВт-год (87,7% запропонованого обсягу) електроенергії з періодом постачання з 1 січня до 30 червня 2021 року що склало 17,7% прогнозної вироблення е/е компанією на 2021 рік.

Було реалізовано 13,029 млн МВт-год е/е базового навантаження за середньозваженою ціною 1159,76 грн / МВт-год (при стартовій 1400 грн / МВт-год), а також 302,423 тис. МВт-год “нічний” е/е з графіком поставки з 00:00 до 07:00 за ціною 735,24 грн / МВт-год (при стартовій 1000 грн / МВт-год).

Покупцями е / е стали дев’ять компаній: ТОВ “Д. Трейдинг”, ТОВ “ЮНАЙТЕД Енержі”, ТОВ “Солді Інфініті”, НЕК “Укренерго”, ТОВ “Укр Газ Ресурс”, ТОВ “ЕТГ”, ТОВ “ВІМКОМ”, ТОВ “Ле Трейдинг Україна” і КП “Кривбасводоканал”.

Глава комітету Верховної Ради з питань енергетики і ЖКГ Андрій Герус розкритикував організацію проведеного “Енергоатомом” аукціону, вказавши на необхідність дроблення лотів.

Народний депутат підкреслив, що такий прорахунок при організації торгів призводить до недоуплати компанією податків і обмежує можливість збільшення заробітної плати співробітникам підприємства.

Довідково:

“Енергоатом” є оператором всіх чотирьох діючих АЕС України. Експлуатує 15 енергоблоків, оснащених водо-водяними енергетичними реакторами загальною встановленою електричною потужністю 13,835 ГВт.