Loading...

Універсальна вакцина від раку допомогла першим пацієнтам

Універсальна вакцина від раку, яку розробили німецькі вчені, зупинила ріст пухлин у трьох пацієнтів з раком шкіри (меланому). Про це свідчать результати дослідження, опубліковані на сайті Nature.

Основним компонентом вакцини стали наночастинки, що містять РНК. Вони проникають всередину імунних клітин і запускають захисні системи організму, які перешкоджають росту пухлин.

Вчені проводили експерименти на мишах. Спочатку їм вживили  ракові пухлини, а потім ввели вакцину. Вона поглиналася клітинами імунної системи. Експеримент виявився вдалим – вакцина повністю охоронила мишей від розвитку раку, в той час як всі нещеплені тварини померли протягом 30 днів.

Після цього вакцину вирішили ввести трьом пацієнтам з метастатичної меланомою. Почали терапію з малою дозування, після чого ще чотири рази вводили дози побільше. Випробування поки не завершені, однак, судячи з попередніми результатами, вакцина ефективна навіть у малих дозах.

У першого пацієнта спостерігалося зменшення обсягу метастазів в грудних лімфовузлах. Другому метастази видалили ще до експерименту, і за сім місяців рецидиву не спостерігалося. У третього учасника експерименту припинилося зростання восьми метастатических пухлин в легенях.

Дослідники також вказують на те, що виробляти вакцину досить швидко і недорого, при цьому вона може містити будь-які пухлинні антигени, що робить її універсальними ліками від раку.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *