Loading...

Фірташ думає про купівлю Одеського припортового

Компанія українського олігарха Дмитра Фірташа розглядає можливість участі в приватизації найбільшого хімічного підприємства України “Одеського припортового заводу”.

Про це повідомив керуючий директор компанії Борис Краснянський, передає “Інтерфакс-Україна”.

Group DF є найбільшим кредитором ОПЗ.

“ОПЗ для нашого бізнесу з виробництва мінеральних добрив – логічний (актив) для завершення структури. Тому, безумовно, інтерес (до приватизації) є”, – сказав він в кулуарах 13 форуму YES.

Краснянський підтвердив інформацію, що, орієнтовно, в кінці липня цього року Стокгольмський арбітраж прийняв рішення, яке підтвердило суму боргу ОПЗ перед компанією Ostchem Holding Ltd, яка входить в Group DF з урахуванням пені та штрафу в розмірі трохи більше 251 млн дол.

“І кожен день борг продовжує зростати в залежності від того, скільки часу пройшло”, – зазначив керуючий директор.

У зв’язку з цим він розкритикував прийняту напередодні наглядова рада ОПЗ рішення про виплату дивідендів, нехай і невеликих.

“Якщо у вас є великий борг, а ви виплачуєте дивіденди, то великі питання виникають до корпоративного управління таким АТ: що це за наглядову раду? Тим більше напередодні приватизації стільки розмов, щоб зняти податкове навантаження, щоб хоча б крок якийсь був, а замість цього – виплата дивідендів”, – пояснив Краснянський.

До слова, продати Одеський припортовий завод збираються вже в жовтні 2016 року. А недавно оприлюднили нові показники заводу, який стає все більш збитковим. Однак, прем’єр-міністр Володимир Гройсман висловив сподівання продати його дорожче.

А раніше стало відомо, що компанія “Нортіма”, підконтрольна олігарху Ігорю Коломойському, програла суд першої інстанції стосовно ОПЗ. Компанія виграла аукціон в 2009 році, але його результати скасували і з того часу вона судиться за підприємство.

Крім того, рахунки підприємства арештували.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *