Loading...

Стокгольмський арбітраж може відмовити “Нафтогазу” за позовом до “Газпрому”, – Коболєв

Це можливо через рішення МЕРТ перебрати на себе функції з управління ПАТ “Укртрансгаз”

Стокгольмський арбітраж може відмовити НАК “Нафтогаз України” по транзитному позову до російського “Газпрому”. Про це сьогодні журналістам в ході другого дня 13-й щорічнох зустрічі Ялтинської європейської стратегії повідомив глава правління НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв, передає кореспондент РБК-Україна.

Такий наслідок можливий через прийнятий недавно рішення МЕРТ перебрати на себе функції з управління ПАТ “Укртрансгаз”. “Цей крок, який був зроблений Міністерством економіки, повністю суперечить цим планам (план по розподілу функцій НАК – unbundling) і є великим порушенням цього плану. Це, по-перше.

Наслідки такі. Найбільший і найстрашніший наслідок, який ми можемо отримати, це відмова Стокгольмського арбітражу від розгляду по транзитній справі проти “Газпрому”, – заявив він. Коболєв нагадав, що в цій справі вимоги “Нафтогазу” від російського монополіста становлять 12 млрд доларів. Крім цього українська сторона, зокрема, вимагає введення можливості віртуального реверсу і гарантування обсягів транзиту газу. При цьому, як зазначив Коболєв, “Газпром” в цій справі хоче зберегти статус-QUO.

“Якщо це рішення не скасувати, то воно відкриває” Газпрому “дуже прості двері для того, щоб зупинити цей судовий позов . Про це є офіційний висновок наших юридичних радників “, – сказав глава НАК. Нагадаємо, раніше повідомлялося, що 15 вересня Міністерство економічного розвитку і торгівлі України змінило статути компанії НАК” Нафтогаз України “, таким чином, вивівши з-під його управління” Укртрансгаз ” .

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *