Українцям радять утриматися від вживання свинини в їжу

У двох областях виявили африканську чуму.
В Україні зареєстровано чотири спалахи захворювання на африканську чуму свиней (АЧС): три в Одеській і один в Чернігівській областях. Через це було знищено більше сотні свиней, повідомляє прес-служба Госпродпотребслужбі.

В Одеській області зафіксовано спалах в с. Осички Савранського району Одеської області. Там сформували групу з вилучення свиней за участю співробітників ГосЧС, райдержадміністрації та спеціалістів ветеринарної медицини.

У селі Шляхове Балтського району Одеської області через спалах АЧС вилучили і знищили 24 свині. Для того щоб локалізувати і ліквідувати спалах АЧС, провели засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Балтської райдержадміністрації.

На території Барановського сільської ради Іванівського району Одеської області вилучили та знищили ще 97 свиней через захворювання АЧС. На аналогічному засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії обговорювали вжиття заходів проти хвороби свиней.

У приватному секторі с. Бакаївка Ічнянського району Чернігівської області працюють групи по вилученню свиней. На даний момент знищили три свині. У Чернігівській області провели засідання, на якому затвердили план заходів щодо профілактики, недопущення поширення та ліквідації захворювання африканської чуми свиней.

Відзначається, що в усіх селах, де зареєстрована АЧС, працюють стаціонарні карантинно-міліцейські пости, там проводять дезінфекцію транспорту. У зонах спостереження і нагляду ведуть моніторинг фізіологічного стану тварин. Торгівля живими свинями, м’ясом та іншими продуктами на місцевих базарах заборонена.

Експерти радять утриматися від вживання свинини в їжу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *