Латвійський банк, причетний до відмивання грошей Курченко, оголосив про самоліквідацію

У понеділок, 26 лютого, латвійський банк ABLV, який є другим за величиною в країні, прийняв рішення під час позачергових зборів акціонерів про початок процесу самоліквідації, передає  BBC

Це дозволить фінансовій установі, відповідно до закону Латвії про кредитні установи, самостійно призначити ліквідатора. Таким чином банк зможе захищати активи і впливати на розрахунок з усіма клієнтами. А от у випадку банкрутства ліквідацію проводив би адміністратор, призначений судом.

“Банк вважає, що таким чином краще зможе забезпечити захист своїх активів, щоб розрахуватися з усіма клієнтами”, – йдеться в його офіційній заяві.

Голова правління банку Ернест Берніс заявив, що таке рішення було обумовлено попередніми невдалими досвідами, коли процеси неплатоспроможності і ліквідації, які проходили в Латвії досі, неодноразово закінчувалися кримінальними процесами щодо адміністраторів неплатоспроможності.

“Банк в хорошому фінансовому становищі, тому ми повинні піклуватися про кожного клієнта і захисту його інтересів, – додав Берніс. – Рішення складне, але в даних обставинах доречне”.

Додамо, що в суботу, 24 лютого, Європейський центробанк оголосив про ліквідацію банку ABLV через проблеми з ліквідністю. За оцінками фахівців, швидше за все, він не впорався б зі своїми зобов’язаннями.

Відтік капіталу з кредитної установи почався після того, як Служба фінансової розвідки (FinCEN), яка є підрозділом Мінфіну США, заявила про причетність ABLV до відмиванні грошей, укладанні угод з корупціонерами з Росії та України, а також до торгівлі зброєю з Північною Кореєю.

Зокрема, в доповіді американців йдеться про те, що послугами банку користувався український олігарх-втікач часів Януковича Сергій Курченко, який відмив через ABLV мільярди доларів за допомогою компаній-прокладок. Відзначається, що фінустанова обслуговувало мінімум дев’ять рахунків корпорацій, пов’язаних з Курченком.

У підсумку, після всіх звинувачень на адресу банку і намір США накласти на нього санкції, з ABLV було виведено 600 мільйонів євро.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *