Українцям доведеться значно більше платити за електроенергію

Українців чекає підвищення тарифів на електроенергію. З 1 липня 2019 року в Україні запрацює так званий ринок електроенергії, який передбачає, що тарифи на світло вирушать у «вільне» плавання. На думку експертів, це призведе до різкого збільшення вартості ресурсу як для бізнесу, так і для простого споживача.

На сьогоднішній день відомо, що електроенергія подорожчає у 1,5 рази. Адже той тариф, який діє зараз, покриває лише половину обґрунтованої вартості електроенергії. Відзначається, що вартість для бізнесу регулярно переглядається і підвищується, але не для побутових споживачів.

Запуск ринку енергетики вплине і на ціноутворення для всього населення. Вартість енергії на ньому буде регулювати і попит, і пропозицію. Буде дозволено самостійно вибирати постачальника енергії, що, у свою чергу, призведе до зниження цін між ними конкуренції.

Експерт і представник президента Зеленського в Кабінеті міністрів Андрій Герус стверджує, що різке зростання вартості електроенергії може відбутися в тому випадку, якщо держава не доопрацює до кінця правила енергоринку, який повинен бути запущений вже 1 липня 2019 року.

«Не було проведено жодної підготовчої роботи, щоб демонополізувати ринок, щоб виникла конкуренція. Коли у двох груп компаній є 90% вироблення електроенергії, то однозначно, що вони можуть домовитися між собою, і встановити будь-яку ціну. Наслідки можуть бути дуже серйозними», — підкреслив Андрій Герус.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *