Loading...

Українців звільнять від тарифної кабали…

Українці більше не будуть платити за опалення величезні суми, взяті зі стелі підприємствами тепокоммуненерго. Правда, прийнята Кабінетом міністрів постанова, торкнеться не всіх, а тільки жителів міст, де більше половини будинків обладнані лічильниками. Таким чином, уряд прибрав механізм зловживання місцевою владою, які встановлюють тарифи.

Тобто якщо в місті більше половини будинків мають лічильники, мешканці інших будинків будуть платити приблизно стільки ж: їм будуть нараховувати за тепло не за нормами, а по середньому споживанню в тих будинках, де стоять лічильники.

Прилади обліку гарні своєю справедливістю: жителі знають, скільки пішло газу, загальна сума ділиться на всіх з розрахунку, що 1Гкал варто 1416,96 гривень.

А ось без лічильників складніше – тим, кому теплокомуненерго прилад “забуло” встановити, доводилося платити по повній програмі і по суті, ні за що – за квадратні метри по диким цінами. Звідси і абсолютно божевільні цифри в платіжках.

Є два варіанти розрахунку: за нормою і по лічильнику. У 2014 році лічильники стояли тільки в третини домогосподарств. Цього року ситуація сильно змінилася і є пропозиція змінити методику. У кожному населеному пункті, в якому оснащення лічильниками більше 50%, будуть нараховувати плату домівках, в яких немає приладів обліку, виходячи з середнього значення споживання теплової енергії за приладами обліку “, – розповів глава Національної комісії, яка регулює питання в сфері енергетики і комунальних послуг, Дмитро Вовк.

Це, за його словами, дозволить максимально наблизити споживання по цим будинкам, уникнути будь-яких проблем з нарахуванням формули.

“Ми ще раз просимо місцеві влади і теплокомуненерго: допомагайте встановлювати лічильники. Є лідери, а є аутсайдери. Якщо більшість міст змогли подолати всі перешкоди, то Тернопіль має тільки 1%”, – заявив Дмитро Вовк і додав, що в 2017 році всі будинки в Україні повинні бути обладнані лічильниками.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *