Нацбанк планує боротися із виведенням коштів в офшори

Голова Національного банку розказала, як регулятор буде боротися із виведенням коштів в офшори. Про це повідомляє Новое Время.

Сьогодні, 30 жовтня, на засіданні Цільової команди реформ голова Національного банку представить перелік законопроектів, які мають перекрити канали виведення коштів із країни та приведуть до лібералізації валютного ринку в Україні.

НБУ пропонує прийняти закони, які б запровадили 5 із 15 пунктів європейської антиофшорної програми протидії зменшенню податкової бази і виведенню прибутків (BEPS).

Зокрема, Нацбанк наполягає, що першочергово потрібно зобов’язати фізичних осіб – резидентів України розкривати інформацію про свою частку в іноземних компаніях, які вони контролюють, та про структуру міжнародних груп компаній.

Крім того, Нацбанк пропонує обмежити витрати за фінансовими операціями з пов’язаними особами та можливості для зловживань договорами про усунення подвійного оподаткування. Також передбачено усунення можливості для оптимізації податків через відкриття іноземними компаніями українських представництв.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *