Loading...

Право на покупку страхового стажу дозволить не платити за нього хабарі

Новий механізм нарахування пенсій є досить простим і зрозумілим. З 2000-го року Пенсійний фонд веде індивідуальні пенсійні рахунки, на яких помітно, скільки коштів роботодавець сплачував як соціальний внесок за кожного працівника. До 2000-го року трудовий стаж прирівнюється до страхового, оскільки немає точних записів.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:30 на телеканалі ZIK) розповів координатор Громадянської платформи «Нова Країна» Тарас Козак.

«Тому записи в трудовій книжці про те, де ми працювали до двохтисячного року, автоматично стають страховим стажем. На жаль, люди не розуміють, для чого вводиться пункт про «купівлю трудового стажу». В Україні є дуже багато людей, яким не вистачає один-два місяці страхового стажу, тому можна цей стаж докупити», – пояснює гість студії.

На його думку, саме брак страхового стажу дуже часто стає підставою для хабарництва.

«У віці 58-60 років дуже важко влаштуватись на роботу. Потрібно заплатити хабар, щоб тебе прийняли. А для чого платити хабарі, якщо краще купити цей місяць у держави. Один місяць коштує приблизно 1 400 гривень. І ви, заплативши за цей місяць, автоматично починаєте отримувати пенсію, яка покриє цей внесок. Тут мова йде не про великі терміни. Немає сенсу купляти 5 і більше років стажу. Краще покласти ці гроші на депозит та отримувати доходи», – розповідає координатор «Нової Країни».

Але купівля трудового стажу, як і сам вихід на пенсію, стосується лише громадян, які досягли шістдесятирічного віку.

«Ви не зможете зараз купити собі 20 років страхового стажу та відразу вийти на пенсію. Мова йде лише про людей, які досягли шістдесятиріччя. Але зручніше це робити, коли бракує лише кілька місяців, а не довгих термінів», – пояснив Тарас Козак.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *