Українці розповіли, чи стали більше заробляти

З 1 січня в Україні зросла мінімальна заробітна плата на 16% – до 3723 грн. Крім цього, у грудні минулого року середня зарплата українців склала 8777 грн.

За результатами опитування, за 2017 рік з 63% до 66% збільшилася кількість тих, хто працює, але готовий до нових перспектив. Крім того, стало менше українців, які не працюють і шукають роботу. Таких всього 7%, пише The Point.

Більшість українців працюють і відкриті до нових пропозицій

Більшість українців — 71% розповіли, що минулого року дійсно отримали підвищену зарплату. Однак кожен п’ятий опитаний поскаржився, що рівень його винагороди не змінився з моменту працевлаштування.

45% компаній наголосили, що не планують підвищувати зарплату. Водночас кожен п’ятий розповів, що всі працівники отримали більші виплати. Стільки ж опитаних зауважили, що зарплата зросла лише у ключових фахівців.

19% опитаних кажуть, що зарплату підняли ключовим фахівцям

12% опитаних стверджують, що отримали більше, ніж сподівалися. Однак 34% поскаржилися, що зарплату підвищили, але менше обіцяного.

Понад третину опитаних кажуть, що 10-20% – найпопулярніший розмір надбавки. Кожен четвертий отримав на 20-30% більше. Ще 8% щасливчикам зарплату збільшили більш, ніж наполовину.

Найпопулярніша надбавка до зарплати - 10-20%

Так, 62% респондентів упевнені, що підвищення зарплати мотивує їх працювати краще. Лише 38% вважають, що підвищення зарплати – це обов’язок роботодавця.

Майже 43% тих, хто залишився без підвищення, шукатимуть нову роботу. Удвічі менша кількість респондентів ще раз переговорять з керівником. 18% перестануть викладатися на роботі, а кожен десятий просто “відпустить” ситуацію.

Більшість українців планують шукати нову роботу

Міністр соцполітики Андрій Рева заявив, що у 2018 році зарплата українців може зрости до 4200 грн у місяць, якщо на це будуть резерви. Крім того, він підкреслив, що середньомісячна заробітна плата в Україні у 2017 році зросла більш ніж на 37% порівняно з минулим роком. Таким чином склала 6900 грн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *