Українські Новини відсудили списки жителів держдач в Конча-Заспі і Пуща-Водиці

Окружний адміністративний суд Києва зобов’язав будинок відпочинку “Конча-Заспа” та комплекс відпочинку “Пуща-Водиця” Державного управління справами надати інформаційному агентству “Українські Новини” повний перелік мешканців, які користуються державними дачами, садовими будинками або іншими приміщеннями в зазначених комплексах. Про це йдеться в постанові суду від 28 липня.

“Визнати протиправними дії будинку відпочинку” Конча-Заспа “Державного управління справами і комплексу відпочинку” Пуща – Водиця “Державного управління справами щодо надання відповіді на запит інформаційного агентства Українські новини від 10 вересня 2015 року про надання публічної інформації”, – йдеться в постанові.

Українські Новини відсудили списки жителів держдач в Конча-Заспі і Пуща-Водиці

Суд також зазначив, що будинок відпочинку “Конча-Заспа” не мав підстав для відмови в наданні інформації про список осіб, з якими укладені договори на користування приміщеннями будинку відпочинку, а тому дії відповідача суд визнав протиправними.

Суд зобов’язав “Конча-Заспу” надати інформацію про повний перелік осіб, які користуються правом проживання в установі станом на 1 вересня 2015 року зі вказівкою номерів будинків і корпусів. Суд також зобов’язав “Пуща-Водицю” надати аналогічну інформацію по своєму установі і вказати кількість розірваних і укладених протягом 2014 і 2015 років договорів про право користування державним майном.

Крім того, Пуща-Водиця зобов’язана надати інформацію про кількість жителів, які користуються пільгами на оплату комунальних послуг, кількості будинків, які були передані в оренду не нинішнім і колишнім держслужбовцям, а також суму коштів, отриманих від таких громадян за оренду приміщень.

В останній раз Державне управління справами надавало списки жителів санаторіїв “Конча-Заспа” та “Пуща-Водиця” в червні 2014 року в відповідь на запит агентства незабаром після обрання Президентом Петра Порошенка. Тоді понад 250 діючих та колишніх державних посадовців проживали в державних санаторіях.

У будиночках на території санаторіїв проживали нинішні і колишні чиновники. Тут можна знайти екс-секретарів ЦК КПУ, міністрів УРСР і діючих членів парламенту і уряду.

В “Конча-Заспі” жили перші українські прем’єр-міністри Вітольд Фокін та Віталій Масол. Мали будинку також Микола Азаров, Віктор Пшонка, Володимир Семиноженко, Раїса Богатирьова, Дмитро Табачник, Юрій Мельник, Оксана Білозір, Володимир Яцуба, Петро Симоненко, Адам Мартинюк, Володимир Литвин, Василь Петьовка. З нових в 2014 році засвітилися Валерій Гелетей, Руслан Лук’янчук.

У зв’язку з відмовою надавати списки перевірити хто зараз користується державними будинками неможливо.

Раннє щорічно на утримання санаторіїв держбюджету витрачав близько 50 млн гривень. З 2016 витрати скоротили до 3,7 млн гривень. Решта мешканці елітних будинків платять зі своєї кишені. Хоча формально гроші числяться в Спецфонді держбюджету.

Суд відхилив аргументи юристів Державного управління справами, які посилалися на закон про захист персональних даних і під цим приводом відмовляли журналістам у наданні інформації про розпорядження державним майном, а саме – будинками відпочинку і дачами санаторіїв.

Окремо суд зазначив, що запит Українських Новин стосувався надання саме публічної інформації, що має відношення до використання бюджетних коштів і обмеження доступу до неї якої можливо виключно за мотивами попередження шкоди інтересам національної безпеки, оборони, розслідуванню чи запобіганню злочину.

Українські Новини сподіваються, що відповідачі виконають рішення суду і нададуть необхідну інформацію.

“Ми вітаємо справедливе рішення суду і розраховуємо на його швидке виконання. Сподіваюся, Держуправсправами не подаватиме апеляцію і погодиться з нашими аргументами та аргументами суду. Люди мають право знати, хто користується елітним державним житлом в закритих селищах. Практика відкриття списків жителів Конча-Заспи і Пуща-Водиці успішно працювала останніх 4 роки. Шкода, що тепер цю інформацію доводиться добувати через суд “, – зазначив директор Українських Новин Денис Іванеско.

Як повідомляло агентство, у вересні 2015 року Українські Новини запросили у Адміністрації Президента і Державного управління справами списки осіб, які отримали в користування дачі, садові будинки та інші приміщення в державних санаторіях “Конча-Заспа” та “Пуща-Водиця”. Отримавши незаконну відмову в квітні 2016 агентство подало позов до суду.

Практика надання списків жителів держсанаторіїв була розпочата 5 років тому. Вперше Адміністрацією Президента список був опублікований в травні 2011 року через кілька днів після того як запрацював закон “Про доступ до публічної інформації”.

1 коментар до “Українські Новини відсудили списки жителів держдач в Конча-Заспі і Пуща-Водиці

  • 10 Серпня, 2016 о 4:19 pm
    Permalink

    Не бачу ніякого злочину, якщо ці будинки вказані в деклараціях.

    Відповідь

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *