Loading...

Українська сторона СЦКК заявила про грубе порушення терористами режиму припинення вогню

Представники української сторони Спільного центру з контролю і координації питань припинення вогню (СЦКК) заявили про порушення терористами Мінських домовленостей і зростання напруженості в зоні АТО, – пише Дзеркало тижня.

Згідно із заявою глави української сторони СЦКК генерал-майора Бориса Кременецького, режиму припинення вогню бойовики повністю дотримувалися лише дві доби.

“Вже починаючи з 2 вересня НВФ ОРДО і ОРЛО почали знову використовувати заборонене мінськими домовленостями озброєння – зафіксовано 1 розрив 120-мм міни. А вже 5 вересня НВФ ОРДО і ОРЛО випустили по території підконтрольній уряду України 37 мін калібром 120-мм і 52 міни калібром 82-мм”, – зазначив Кременецький, повідомляє прес-центр штабу АТО.

За словами генерала, з початку вересня зафіксовано 214 обстрілу бойовиків в бік позицій АТО і населення Донбасу, в тому числі 30 обстрілу – із застосуванням озброєння, яке заборонено Мінськими домовленостями.

“Незважаючи на те, що обстановка залишається в цілому контрольованою, спостерігається стійка тенденція до її ескалації. Особливе занепокоєння української сторони СЦКК викликав факт, який стався 11 вересня, коли НВФ ОРДО, вперше з початку запровадження режиму повного припинення вогню, використовували 122-мм артилерійські системи і обстріляли позиції ВСУ на маріупольському напрямку”, – заявив генерал.

“Зазначені факти обстрілів українська сторона СЦКК розцінює як грубі порушення домовленостей про встановлення режиму повного і всеосяжного припинення вогню на лінії розмежування сторін і в черговий раз звернулася до російської сторони СЦКК за роз’ясненнями та з вимогою використовувати своє “традиційне вплив” на керівництво ОРДО і ОРЛО з метою неухильного дотримання ними Мінських домовленостей і припинення ведення вогню”, – наголошується в повідомленні.

Нагадаємо, 1 вересня Тристороння контактна група із врегулювання ситуації в Донбасі констатувала, що режим припинення вогню, що діє з першого вересня, дотримується всіма сторонами, а також прийшла до угоди про необхідність його зміцнення

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *