Loading...

“Україна остаточно відривається від РФ”: російський журналіст прозрів після поїздки в Харків

За роки незалежності Україна стала повністю незалежною від Росії, в першу чергу – в культурному плані.

Таку думку висловив російський журналіст і заступник декана факультету журналістики Міжнародного університету в Москві Олександр Алтунян на своїй сторінці в Facebook, грунтуючись на свій нещодавній візит до мами в Харків.

“Моя мама, наполовину росіянка, наполовину єврейка, привезена в Україну в десятирічному віці, ніколи не говорила українською, дивиться тільки україномовні канали”, – написав журналіст.

За його словами, Україна вже давно не цікавиться російською культурою, оскільки стрімко розвиває свою власну.

“Інтелігенція говорить тільки про українські книги, фільми, події. І втратила інтерес до культури російської, до російських письменників, фільмів, театральних постановок “, – додав Алтунян.

Алтунян підкреслює, що Україна залишалася в орбіті російської культури довше інших через схожість мов і змішаність населення, яке заважало розвиватися національній культурі.

“Єдина ниточка, що зв’язує сьогодні Росію і Україну, майже порвалася. Українці перестали цікавитися російськими справами, російською культурою, російською політикою, за винятком двох тем: Донбас і Крим “, – розповів він.

Говорячи про культурні відмінності, журналіст також акцентує увагу на політиці Росії по відношенню до України.

“Наші ліберальні почуття і наше співчуття українцям вже не цікаве. Ми для них, якщо не загарбники, то представники імперії “, – додав журналіст.

У своїй розповіді Алтунян також згадує, яким було раніше ставлення його українських знайомих до Росії, і яким воно стало тепер. Також автор наголошує, що мешканці України перестали реагувати на всілякі заяви з боку російської інтелігенції.

“І сказати тут нічого. Крім того, що дай їм Бог розвитку своєї культури, своєї мови, щоб не плутатися в термінах, щоб бути точними і зрозумілими. Щоб українська культура зажила повноцінним і повнокровним життям “, – підсумував Алтунян.

Відзначимо, за кілька днів цей пост Алтуняна став дуже популярним в соцмережі, зібравши сотні лайків і десятки коментарів. Також репост цього запису зробив український підприємець і громадський діяч Валерій Пекар, на сторінці якого його схвалили сотні людей.

“Нарешті хтось в Росії спробував осмислити, що відбувається. Якщо вас читають росіяни, розповсюдьте, їм буде корисно, хоча і багатослівно “, – написав Пекар.

“Автор відчув ситуацію. Нещодавно я спілкувалася зі своїми російськомовними друзями-українцями, для яких російська була рідною. Так ось, вони перейшли на українську. І якщо російське слово проскакує у мові – мимохідь вибачаються. Російська мова почав дратувати. Музика, фільми, розмови не сприймаються російською “, – розповів користувач Bogdana Babych.

“Все вірно. Головне відірвати культуру. І тренд вірний – нам все одно, що там за “поребриком”. І, про лібералів точно підмічено. Та й не тільки лібералів. У Ерефіі або на Совок “під * ачівают”, або на “великих російських”. Третього не дано. Причому все 146% населення “, – прокоментував Eugen McSimenkoff.

“Кращий текст, який мені доводилося читати в цьому році! Багато спірного, однак, тенденція уловлена ​​дуже точно! “- додав Роман Колесников.

“Як харків’янин погоджуся – культурний розрив вже відбувся. Нам дійсно все так само як в РФ, на жалю або міркування, поки не будуть відновлені українські кордони з усіма витікаючими наслідками, розмови не буде “, – додав Ігор Бочаров.

 

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *