Loading...

Україна очікує надання американських протитанкових і зенітних ракет, – Тетерук

Сполучені Штати Америки мають надати Україні зброю для нейтралізації наступального потенціалу російської армії, а також будь-які види військових кораблів. Про це заявив народний депутат, полковник Андрій Тетерук Так він 23 вересня прокоментував прийняття Конгресом США закону “Про підтримку стабільності і демократії в Україні”, який передбачає поставки в Україну летального оборонної зброї.

“Народний фронт” лобіював прийняття конгресменами цього закону, тому що ми дійсно потребуємо в багатьох видів озброєння, яке Америка масово виробляє і могла б легко нам передати – як допомога, або за символічну ціну. Перш за все ми чекаємо надання зброї, яка дозволить нейтралізувати наступальний потенціал Росії. Її потенціал – це авіація (насамперед тактична), ракети і танки. Отже, нам потрібні сучасні протитанкові і зенітно-ракетні комплекси. Взагалі, будь-які засоби протиповітряної і протиракетної оборони, які Америка зможе надати. Захист від ворожої артилерії ми більш-менш налагодили. Танки і артилерія у нас досить потужні. А влітку, після візиту Арсенія Яценюка до Вашингтона, США поставили Україні партію контрбатарейна радарів (це нелетальної зброю, але тактично дуже важливе). Є й нові українські розробки – керовані снаряди, які вже поставляються в війська “, – заявив Тетерук.

Він також додав, що Україні знадобиться більшість класів військових кораблів, що знаходяться в резерві американського флоту.

“ВМСУ фактично знищені внаслідок російської окупації Криму, у нас майже не залишилося ні бойових кораблів, ні озброєння для них. Реальною силою є тільки морпіхи з береговою артилерією і невеликий авіазагін. А Штати постійно переозброюють свій військовий флот. У них є відносно новий, в хорошому стані, законсервований корабельний склад. Ці кораблі не треба замовляти на заводах, їх можна швидко передати Військово-Морським Силам України. Ми з радістю приймемо більшість цих кораблів: від тральщиків і буксирів – до десантних кораблів і фрегатів. Йдеться, перш за все, про ті класи кораблів, які Україна поки не виробляє. Відповідно, в США є і запаси щодо сучасного ракетного озброєння і вертольотів конкретно для цих кораблів. Така допомога дозволить різко посилити морської компонент оборони України на найближчі 10-15 років; навчати моряків не в класах , а в плаванні “, – пояснив Тетерук.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *