Loading...

США: рішення Москви про “паузу” в Алеппо запізнилося

Російський план призупинити на 8 годин бомбардування Алеппо міг би стати хорошим рішенням, але цього занадто мало і зроблено це занадто пізно, заявив офіційний представник Державного департаменту США Марк Тонер.

Російські і сирійські військові раніше оголосили, що організують “ гуманітарну паузу” в бомбардуваннях Алеппо для виведення мирних жителів.

Військові планують провести паузу 20 жовтня з 8:00 до 16:00 за Москвою, повідомив начальник головного оперативного управління генштабу ЗС РФ генерал-лейтенант Сергій Рудской.

У цей час російські військово-повітряні сили і сирійські війська не завдаватимуть ударів по місту, а мирні жителі зможуть залишити місто у район Ідліб, повідомив він.

“Ми розуміємо, що на узгодження всіх питань може піти тривалий час. Тому ми прийняли рішення не втрачати час і розпочати проведення” гуманітарних пауз”, перш за все для вільного проходу мирних жителів, евакуації хворих і поранених, а також виведення бойовиків”, – цитує ТАСС Рудского.

Організація Об’єднаних Націй заявила, що вітає будь-яку паузу в військових діях в Алеппо. Однак офіційний представник організації Стефан Дюжарик зауважив, що ООН закликали до припинення вогню як мінімум на 48 годин, щоб доставити необхідну гуманітарну допомогу.

Дюжарик заявив, що поки в організації не бачать підтверджень того, що Росія і Сирія готуються до “гуманітарної паузи”.

Мирні жителі зможуть залишити східний Алеппо шістьма коридорами, повідомив генерал-лейтенант. За словами Рудського, їх розмістять у пунктах тимчасового перебування, де їм будуть гарантовані медична допомога, а також харчування та предмети першої необхідності.

Російська сторона також збирається поширювати спеціальні листівки, де будуть вказані маршрути для виходу з міста і порядок проходження пропускних пунктів.

В останні тижні Росія і Сирія активізували наступ на схід Алеппо. Регулярні авіаудари вже привели до десятків жертв.

Верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики Федеріка Могеріні раніше заявила, що ЄС не розглядає можливість введення додаткових санкцій проти Росії через бомбардування Алеппо, проте, подібні санкції можуть бути застосувати до режиму Башара Асада.

Раніше президент Франції Франсуа Олланд допустив можливість висунення проти Росії звинувачень у воєнних злочинах у Сирії. До цього про подібну можливість заявив держсекретар США Джон Керрі.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *