Українцям почали озвучувати осінні тарифи на газ
Українцям вже починають озвучувати осінні тарифи на газ та опалення, щоб вони знали, до чого готуватися в новому опалювальному сезоні. Постачальники газу запропонували своїм споживачам сезонні тарифи, які вигідніші від річних. Таким чином, клієнти деяких облгазів зможуть купувати газ за спеціальними умовами під час опалювального сезону і таким чином економити на оплаті.
Тарифи на опалення восени традиційно підвищуються. Тепловики вже показали перші прорахунки, які будуть представлені на затвердження місцевій владі. Судячи з цін, тарифи у великих містах зміняться не критично, а ось в невеликих і в селах вартість опалення зросте істотніше.
Справа в тому, що влада у великих містах має можливість компенсувати комунальникам частину витрат, а в менших населених пунктах таких можливостей немає. Відповідно, місцевим жителям доводиться в осінньо-зимовий сезон платити за опалення більше, при тому, що зарплати в мегаполісах вищі.
Президент Володимир Зеленський давав завдання Мінрегіону не підвищувати тарифи на опалення в новому сезоні. Влада запропонувала місцевим чиновникам ряд можливостей для того, щоб стримати підвищення платіжок (контракти з “Нафтогазом” на дешевий газ для комунальників, компенсації різниці в тарифах з місцевих бюджетів і т.д.). Якщо місцева влада цим не скористається, то з неї й питатимуть люди.
Перші опубліковані тарифи говорять про те, що не у всіх містах прислухалися до рекомендацій президента. Наприклад, в Одесі тариф на тепло до нового сезону зросте на 18% замість прогнозованих 30%. В “Полтаватеплоенерго” озвучили новий тариф – 2,5 тисячі гривень за гігакалорію замість нинішніх 1,6 тисячі гривень, який на 50% вищий від торішнього. У Калуші Івано-Франківської області тарифи подорожчають в 2,5 рази – з 989 гривень до 2,2 тисячі за гігакалорію.
Така ж ситуація і в Києві. “Київтеплоенерго” оприлюднило тарифи на виробництво тепла для ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6. При тому, що новий тариф на виробництво тепла для населення заявлений як нижчий чинного – 933,2 гривні за гігакалорію проти 937,7 гривень, але цінники на виробництво тепла для бюджетників і бізнесу злетіли з 938,5 гривні до 1766,3-1802 гривень за гігакалорію, тобто фактично вдвічі.
Найвигідніші пропозиції по оплаті газу з представлених – це тарифні плани з рівномірною оплатою. Загальна сума до оплати в таких тарифах визначається відповідно до обсягу газу, який клієнт в середньому споживає протягом опалювального сезону. А далі цю суму людина платить рівномірними частинами щомісяця. До кінця опалювального сезону вартість кубометра залишається стабільною.
Подібні тарифні плани українцям пропонують газопостачальна компанія “Нафтогаз України”, а також регіональні газзбути, що працюють під брендом “Твій Газббут”.
Наприклад, у “Нафтогазі” в сезонній пропозиції тариф на газ на сьогоднішній день мінімальний – 7,96 грн/кубометр. У разі сплати до 15 числа в особистому кабінеті або чат-боті діє додаткова знижка 1% – тобто ціна кубометра може скласти 7,88 грн. Даний тариф діє з 1 жовтня 2021 року по 30 квітня 2022 року. У всіх бажаючих ще є час підключитися до нього до 31 жовтня.
Регіональні газзбути під брендом “Твій Газзбут” пропонують громадянам на опалювальний сезон купити газ за ціною 7,99 грн за кубометр. Діяти цей тариф буде до 30 квітня 2022 року. Встигнути підключитися до нього потрібно до 31 серпня.
Рівномірна оплата допоможе зняти хоч якось навантаження зі споживачів, для яких з осені підвищаться всі комунальні тарифи. Уже зараз зрозуміло, що сезонні тарифні плани дешевші річних не будуть.
Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”
Відвідайте новий сайт БЕЗКОШТОВНИХ ОГОЛОШЕНЬ “Діловий Переяслав”. Підписатися на наш сайт можна у Telegram