Українці скаржаться на якість газу: що відбувається?
Українці почали скаржитися на якість газу в квартирах. При цьому середні значення теплоти згорання (калорійність) газу в січні 2021-го, незважаючи на зниження, все ще істотно перевищують допустиму норму. Якщо газ горить погано – причина не в калорійності. Про це в коментарі OBOZREVATEL заявила координаторка житлово-комунальних і енергетичних програм мережі “ОПОРА” Тетяна Бойко. За її словами, проблема може бути в діях облгазу або ваших власних.
“Якщо облгази знижують тиск і до того ж надходить газ погіршеної якості, це вже призводить до неякісної послуги у споживачів, – говорить Бойко. – Велика кількість проблем з якістю газу також пов’язана зі станом техніки споживача. Можливо, у вас брудна плита, та достатньо почистити конфорку. Також важливе питання – технічне обслуговування внутрішньобудинкових мереж та димовентканалів. Цим повинні займатися облгази, але за кошти співвласників будинку. Від цього теж залежить, чи добре горить газ”.
Якщо ви впевнені, що проблема в тиску – довести це буде дуже важко. Потрібно звертатися до Оператора ГТС, який організовує перевірку. Перевіряти буде незалежна лабораторія, але про цю перевірку все одно заздалегідь знатиме облгаз. Якщо він захоче, то в потрібний момент додасть тиск, і недоліків не виявлять. Перевірка – не дешева, а якщо проблем не знайдуть, оплатити витрати доведеться зі своєї кишені.
За даними Оператора ГТС України, показники якості газу в багатьох областях країни в січні 2021-го погіршилися порівняно із середніми показниками 2020-го. Калорійність газу істотно знизилася в Чернівецькій, Черкаській, Одеській, Миколаївській, Херсонській і Донецькій областях. Водночас середньозважена теплота згоряння природного газу, який подається споживачам в Україні, зараз становить більш ніж 8200 ккал/м³ (за мінімальної норми 7600 ккал/м³). На думку експертів, теплота згоряння знизилася через недоліки технології усушки газу. Тому в труби в деяких регіонах почав надходити газ із великою кількістю конденсату.