Україна святкує 30-річчя незалежності: програма свята у столиці та в Переяславі

Сьогодні, 24 серпня, вся Україна відзначає своє основне свято: 30 років минуло з того дня, коли Верховна Рада УРСР ухвалила Акт проголошення незалежності України.
Повну державну незалежність Україна здобула після проведення загальнонаціонального референдуму 1 грудня 1991 року, коли за її незалежність висловилися 90,32% громадян.
Схваливши на всеукраїнському референдумі Акт проголошення незалежності України, народ надав цьому документові реальної сили та започаткував новий етап розвитку історії нашої держави.
Традиційно по всій країні сьогодні заплановано цілий ряд заходів.
Кульмінацією сьогоднішнього дня святкувань, 24 серпня, має стати потрійний парад: його проведуть на Хрещатику та на Дніпрі в Києві, а також в Одесі. У параді візьмуть участь понад 5 тис. військових та представників оборонного сектору (зокрема учасників бойових дій), 100 літальних апаратів, 400 одиниць озброєння та техніки.
Парад на Хрещатику включатиме в себе проходження пішої колони, проїзд механізованої колони та проліт повітряної колони. На Дніпрі в Києві передбачене урочисте проходження катерів та проліт авіації. Крім того, одночасно з проведенням параду на Хрещатику запланований артилерійський салют з острова Труханів.
Одночасно з проведенням параду в Києві заплановано урочисте проходження бойових кораблів і проліт авіації, показ озброєння військової техніки в Одесі – з висадкою десанту і демонстрацією показового артилерійського бою.
ПРОГРАМА СВЯТКУВАНЬ У КИЄВІ

О 10:00 на головній вулиці Києва – Хрещатику – відбудеться театральний перфоманс “ДНК” (День народження країни). Він зобразить кілька епох, які передували становленню України як незалежної, унітарної та демократичної країни.

Відразу після постановки, в сторону Майдану Незалежності почне рух військовий парад. Він буде складатися з трьох колон: пішої, наземної механізованої та повітряної.

О 13:00 в Києві відбудеться марш ветеранів і волонтерів війни на Донбасі. Їх маршрут буде складатися з таких пунктів: Бессарабська площа – вулиця Хрещатик – Майдан Незалежності.

О 14:00 на річці Дніпро пройде парад з урочистим проходженням військових катерів із залученням авіації. Завершить видовище артилерійський салют з Труханового острова.

О 17:00 на площі Конституції в супроводі Національного симфонічного оркестру виступить видатний італійський тенор Андреа Бочеллі. Разом з метром Італії участь в концертній програмі візьмуть популярні українські артисти.

Протягом усього дня в Києві та інших містах України проходитимуть спортивні заходи, конкурси та виступи місцевих ансамблів.

ПРОГРАМА СВЯТКУВАНЬ У ПЕРЕЯСЛАВІ

24 серпня 2021 року

9.00 – велопробіг вулицями міста  до  30-ї річниці незалежності України

м. Переяслав 

10.00 – футбольний турнір пам’яті Георгія Куклера

стадіон імені Валерія Лобановського

11.00 – «Живописна  Україна» – виставка робіт художників

мистецька галерея КЗ «Переяславський ЦКМ»

12.00 – Всеукраїнський телеміст незалежності пам’ятний знак на честь першої літописної згадки «Україна»

площа імені Богдана Хмельницького:

11.00 – «Подаруй Україні часточку себе!» – виставка-презентація підприємств громади, виставка-ярмарок майстрів народного мистецтва, майстер-класи від народних умільців;

14.00 – зустріч учасників марафону «Маршрут до Монако» на ретро-автомобілях;

15.00 – «Веселкове розмаїття!» – концерт дитячих колективів та окремих виконавців;

16.00 – урочистості з нагоди 30-ї річниці незалежності України;

17.00 – «Яскраві мотиви» – фестиваль фарб холі;

17.30 – «30 хітів української естради» – караоке;

19.00 – «Ти у мене єдина» – святкова концертна програма;

20.00 – виступ Народної артистки України Катерини Бужинської;

21.00 – DJ-вечірка

Протягом дня, 24 серпня працюватимуть дитячі атракціони, польова кухня та виїзна торгівля