Будьте уважними: у мережі нова шахрайська схема

В Україні зафіксована чергова схема шахраїв. Аферисти цього разу навіть не пропонують у Facebook гроші за вікторину, а запевняють довірливих користувачів, що вони “повинні” пройти якусь перевірку, повідомляє РБК-Украина.

Як працює схема розводу на гроші в Facebook

У Facebook користувачам з України почали “підсовувати” проплачений пост про те, що нібито кожен з нас “повинен пройти перевірку карти на компенсацію ПДВ”.

Зверніть увагу, що тепер аферисти діють більш агресивно по відношенню до довірливих людей. Шахраї не пропонують перейти за їх фейковим посиланням, а прямо-таки змушують.

“Згідно зі ст. 345.2 кожен громадянин України повинен пройти перевірку карти на компенсацію ПДВ”, – йдеться в пості аферистів.

Також на зображенні наголошується, що кожен житель нашої країни “повинен перевірити свої карти до кінця місяця”, а саме – до 31 серпня.

Зазначимо, що у ст.345 п. 2 Податкового кодексу йдеться про “образу посадової особи контролюючого органу”.

Якщо ви перейдете за посиланням, то там з’явиться лічильник зворотного відліку часу, і він показує, що у вас на виконання операції з банківською картою залишилося всього… кілька годин.

Коли ви захочете почитати докладніше про “акцію”, то вас перекине на незрозумілий сайт, зроблений під стиль (як здається самим шахраям) державного ресурсу. А називається він “єдиний компенсаційний центр повернення невиплачених грошових коштів”. Тут вам пропонують ввести свої дані (email і 6 останніх цифр банківської карти, якою користуєтеся найчастіше), щоб “отримати компенсацію ПДВ від 7 000 грн до 90 000 грн”.

Заради експерименту ми ввели невірну електронну адресу і рандомні цифри. І навіть незважаючи на це, як виявилося, нам “належить компенсація ПДВ”.

Далі нас пов’язують з юристом. Правда, з таким собі “ведучім” юристом. Граматичні помилки – ще одна ознака того, що ви маєте справу з шахраями.

Ну а далі – стандартна схема. Шахраї просять вас сплатити 48 грн “за юридичні послуги”.

Хоча на фішинговому сайті – вже сума до оплати 128 грн… Щоб забрати свої “кревні ” гроші вам потрібно буде ввести всі дані своєї карти (в тому числі CVV-код, чого робити категорично не можна!).

Бережіть свої гроші і нерви і не переходьте за сумнівними посиланнями, які обіцяють вам збагатитися за кілька хвилин!

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”

Відвідайте новий сайт БЕЗКОШТОВНИХ ОГОЛОШЕНЬ “Діловий Переяслав”.  Підписатися на наш сайт можна у Telegram