Радник міністра фінансів передбачає інфляційний спалах в Україні найближчими місяцями через енергокризу

В Україні уряд декларує, що запаси природного газу в сховищах перебувають на достатньому для проходження опалювального сезону рівні. Водночас зростання цін на енергоресурси у Європі може вплинути й на українців.

Наразі енергетична криза може дати можливість європейцям та українцям робити заходи для убезпечення від її повторення у майбутньому. Про це у програмі “Актуальне інтерв’ю” на 24 каналі розповів радник міністра фінансів України Віталій Ломакович.

“Але ця криза дуже сильно вдарить і по житлово-комунальним тарифам, попри всі ті меморандуми, які були підписані між урядом і місцевою владою. А також – по бізнесу, про що зараз чомусь ніхто не говорить”, – сказав Віталій Ломакович.

Радник глави Мінфіну пояснив, якщо побутові споживачі захищені постановами уряду, то комерційні – незахищені. Відтак вони мусять платити ринкову ціну за газ, а це значно здорожчує собівартість їхніх товарів і послуг.

Призведе (це – ред.), я передбачаю, до інфляційного спалаху найближчими місяцями. Можливо, найближчими кварталами.

У відповідь на питання про те, наскільки можуть зрости ціни в цілому, Ломакович зазначив: “Дивлячись, яка питома вага енергоносіїв в тій чи іншій собівартості продукції, товару чи послуг”.

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”

Відвідайте новий сайт БЕЗКОШТОВНИХ ОГОЛОШЕНЬ “Діловий Переяслав”.  Підписатися на наш сайт можна у Telegram