Україна потопає в смітті: за рік утворюється по 250-300 кг на людину

Лише за 2020 рік в Україні утворилось понад 54 мільйонів кубічних метрів побутових відходів. Це близько 10 млн тонн, тобто 250-300 кг на людину. Саме жахливе, що все це попадає на на сміттєзвалища, яких щороку стає все більше. Статистику, що жахає, оприлюднили на Facebook-сторінці Центру управління відходами.

На жаль, понад 93% всіх побутових відходів потрапляють на сміттєзвалища, яких в Україні, лише за офіційними джерелами, близько 6 тисяч з загальною площею понад 9 тисяч гектарів. Не санкціонованих звалищ, за різними даними, – від 27 до 35 тисяч!

У 2020 році в Україні лише 1,7 % побутових відходів було спалено, а 4,6 % – перероблено. У той час, як в Євросоюзі 47% побутового сміття – йде на переробку; 28% – йде на спалення, виробляючи при цьому енергію; а 23% – надходить на полігони для захоронення.

У ЦУВ кажуть, що добре було б Україні перейняти європейський досвід та повністю видозмінити систему управління відходами:

  • розвивати систему сортування відходів, принаймні починаючи з великих містах
  • забезпечити централізований вивіз сміття для тих місцевостей, де він відсутній (зокрема, 21% населення України не мають до цього доступу)
  • збільшити штрафи за несанкціоноване викидання сміття та посилити екологічний контроль
  • запровадити розширену відповідальність виробника (РВВ), яка передбачає повну відповідальність за те, що він випустив на ринок, в тому числі, збір, повторне використання/переробку чи утилізацію упаковки
  • зайнятися пошуком інвесторів та будівництвом нових сміттєпереробних заводів
  • розвивати екологічну свідомість у громадян та екологічну просвіту, починаючи з дитячих садочків та шкіл

Та поки держава цього не робить, ми можемо почати з себе – ставитись більш свідомо до свого споживання та продукування відходів, задуматись про долю того сміття, яке викидаємо у смітник, спробувати започаткувати роздільний збір відходів.

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”

Відвідайте новий сайт БЕЗКОШТОВНИХ ОГОЛОШЕНЬ “Діловий Переяслав”.  Підписатися на наш сайт можна у Telegram