Учені: Забруднене повітря забирає 10 років життя
Жителі великих міст живуть у середньому на 10 років менше за інших. До таких невтішних висновків прийшли датські вчені з Університету Орхуса, які вивчали вплив екології на тривалість життя.
Ступінь негативного впливу смогу на людину досі була недооцінена, йдеться в статті вчених, опублікованій в журналі Ecological Indicators. Розрахунки показали, що при підвищенні рівня забруднення повітря всього на 10 нанограмм на кубічний метр середня тривалість життя скоротиться на 9-11 років.Крім того, як мінімум одна людина з тисячі при такому смогу помирає від захворювань, ним викликаних.
Навіть якщо житель забрудненого району помирає у віці 78 років, то можна бути впевненим, що він втратив близько 10 років життя в порівнянні з людиною, яка жила в екологічно чистому регіоні. Інакше кажучи, він цілком міг би прожити 88 років, якби дихав чистим повітрям, пояснив дослідник Мікаель Андерсен.
За статистикою Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), 80% жителів міст дихають повітрям, в якому вміст шкідливих речовин перевищує безпечні для здоров’я норми. При цьому населення мегаполісів живе в умовах постійного смогу, і мікрочастинки попелу, двоокису сірки, мікрокраплі аерозолів і шкідливі гази, що викидаються в навколишнє середовище автомобілями і промисловими підприємствами, потрапляють в організм.