Убивство 5-річного Кирила: ДБР знайшло зброю, але не ту

Зброю знайшли під час обстеження водойм, які є у Переяславі-Хмельницькому і на прилеглих територіях.

Активні слідчі дії, які проводить Державне бюро розслідувань у межах кримінального провадження за фактом вбивства 5-річного хлопчика Кирила Тлявова з Переяслава-Хмельницького, поки що, на жаль, не принесли бажаних результатів. Найголовніше — так і не знайдена вогнепальна зброя, з якої був здійснений смертельний постріл. Про це на брифінгу 17 липня повідомив директор ДБР Роман Труба.

«Саме відсутність знаряддя злочину не дає змоги встановити, чий конкретно постріл призвів до смерті хлопчика», — зазначив він.

Тим не менше, підкреслив очільник бюро, темпи слідства не зменшуються. Допитано 53 свідки, проведено 34 обшуки у фігурантів справи, їхніх родичів, знайомих, а також в тих місцях, де потенційно могло бути заховане знаряддя злочину.

Вбивство копами дитини під Києвом: стала відома нова інформація про підозрюваних

Із залученням водолазів ДСНС було обстежено всі водойми та річки, які знаходяться у Переяславі-Хмельницькому та на прилеглих територіях.

«Під час цього обстеження була знайдена вогнепальна зброя. Втім, після її експертизи і перевірки було встановлено, що з неї вчинене інше вбивство, яке на даний час не розкрите. Знайдену зброю передали слідчим Національної поліції», — поділився подробицями Роман Труба.

За його словами, окрім пошуків збої призначено понад 10 експертиз, серед яких судово-медична, балістична, молекулярно-генетична, дактилоскопічна, вибухотехнічна тощо. Проведено також вісім, різних за складністю, слідчих експериментів.

У результаті до двох підозрюваних додався ще один. «Оголошено підозру ще одному з учасників, який не тільки був присутній, але й використовував зброю і здійснював з неї постріли. До суду подано клопотання про обрання запобіжного заходу цій особі у вигляді взяття під варту», — повідомив Роман Труба.

Новий підозрюваний — це цивільна особа, друг вже затриманих двох поліцейських. Відомо, що третій підозрюваний — повнолітній, не працює в правоохоронних органах, перебував на місці злочину і використовував зброю. Наразі готується клопотання до суду про обрання йому запобіжного заходу.Йому оголошено підозру у вчиненні злочину за ч. 4 ст. 296 (хуліганство із застосуванням вогнепальної або холодної зброї). За даними джерел (ред.), захист просив оголосити підозри другу поліцейських Дмитру Кривошею, а також сину Володимира Петровця, 15-річному Станіславу.

Слідство не витрачало б стільки зусиль і мало б усі докази, переконаний директор ДБР, якби не була втрачена ціла доба, поки кримінальне провадження не було передане від поліції до слідчих бюро. Щодо дій слідчих місцевої поліції також проводиться розслідування.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *