У Зеленського заявили, що держава забезпечить фінансування НСТУ, але вимагатиме ефективності

Держава забезпечить фінансування Національної суспільної телерадіокомпанії України, але вимагатиме від неї ефективності.

Про це повідомив заступник голови Офісу президента України Кирило Тимошенко в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна“.

“Ми кілька разів зустрічалися з керівництвом “Суспільного”, з донорами, котрі йому допомагали. Ми гарантуватимемо суспільному мовленню фінансування, яке забезпечуватиме Кабмін. Але в них буде чіткий KPI (ключові показники ефективності) – ми це розуміємо за фідбеками донорів”, – сказав Тимошенко.

Він наголосив, що “це не лише рейтинг, хоча це основне, а ще багато різних завдань”.

“Наразі на суспільному мовленні працює 4,5 тисячі осіб. Так, раніше їх було, якщо не помиляюся, 7,5-7,8 тисячі, але це все одно забагато. Багато будівель та іншого, в чому немає потреби. Вони не могли домогтися, щоб уряд дозволив їм це продавати. Для цього є майданчик “ProZorro. Продажі”, – розповів Тимошенко.

Згідно із законодавством, державне фінансування НСТУ повинне становити не менше 0,2 відсотка видатків загального фонду Державного бюджету України за попередній рік.

У 2019 році на фінансову підтримку Національної суспільної телерадіокомпанії України виділили 1 млрд 5 млн 100 гривень замість 1 млрд 816 млн, передбачених законом.

Крім того, заступник глави Офісу президента Тимошенко заявив, що під час ухвалення рішень в парламенті ніхто не планує “влаштовувати диктатуру”

В умовах наявності у президента України Володимира Зеленського більшості в парламенті ніхто не планує “влаштовувати диктатуру” при ухваленні рішень, але мають бути певні узгоджені командні дії.

“Ніхто не змушуватиме депутатів у Верховній Раді натискати кнопки. Ми хочемо, щоб у нас усередині команди були максимальні дискусії, до втрати пульсу. Але перед виходом до сесійної зали парламенту ми маємо домовитися, як ми голосуватимемо”, – сказав він.

Тимошенко зазначив, що “ніхто не збирається переламувати когось”.

“Завжди буде якийсь відсоток тих, хто проти певного рішення. Але ми хочемо, щоб ця дискусія не виходила назовні, вона має бути всередині команди”, – вважає заступник глави ОПУ.

На його думку, підготовка законопроекту – це “не тільки однопартійна історія”, це й розмова з тими, хто буде проти того чи іншого рішення.

“Звісно, ніхто не приховує, що рушій усього цього – президент. Але я думаю, що і з кроків Верховної Ради буде видно, що ніхто не планує влаштовувати диктатуру”, – запевнив Тимошенко.