У ЄС очікують, що Рада схвалить закон про стратегічну екологічну оцінку

Представництво ЄС в Україні сподівається, що Верховна Рада проголосує та схвалить законопроект № 6106 “Про стратегічну екологічну оцінку“, імплементація якого передбачена Угодою про асоціацію з ЄС.

Про це ідеться у заяві представництва на його офіційній сторінці у Facebook.

“Цей закон є важливою складовою екологічної політики України, поки що відсутньою, яка дозволить враховувати інтереси громадян, підприємств та споживачів, і в той же час приділяти належну увагу питанням екологічного стану”, – мовиться у заяві.

У ЄС наголошують, що цей закон пропонує значно вищий рівень охорони навколишнього середовища, сприятиме сталому розвитку і ставить екологічні питання на перше місце в процесі прийняття планів та програм економічного розвитку в Україні.

Угода про Асоціацію передбачає, що цей закон мав бути імплементований до кінця 2017 року.

Нагадаємо, в минулому році Верховна Рада ухвалила інший важливий євроінтеграційний закон про оцінку впливу на довкілля у.

Цей документ врегульовує процедуру оцінки впливу на довкілля і спрямований на запобігання шкоди довкіллю, гарантування екологічної безпеки та раціональне використання і відтворення природних ресурсів у процесі ухвалення рішень щодо провадження господарської діяльності, яка може мати значний вплив на довкілля.

Другий документ – проект Закону про стратегічну екологічну оцінку №6106 був прийнятий у першому читанні. Документ врегульовує процедуру стратегічної екологічної оцінки (СЕО) при затвердженні документів державного планування.

СЕО включає визначення, опис та оцінювання наслідків виконання документів державного планування для довкілля, в тому числі для здоров`я людей.

Тепер всі важливі документи будуть проходити екологічну оцінку

Верховна Рада України у другому читанні та в цілому ухвалила законопроект «Про стратегічну екологічну оцінку» (№6106). За таке рішення проголосувало 233 народних депутатів, передає прес-служба Міністерства екології України.

Цей Закон встановлює в Україні механізм стратегічної екологічної оцінки (СЕО), який діє в країнах Європейського Союзу та передбачає, що всі важливі документи, зокрема, державні програми, повинні, у першу чергу, проходити стратегічну екологічну оцінку з урахуванням необхідних імовірних ризиків тих чи інших дій для довкілля.

«Насправді, на цей крок давно очікувала не лише екологічна громадськість, але й наші міжнародні партнери. Ухвалений закон є однією з ключових вимог Угоди про асоціацію та ряду інших протоколів. Крім того, без нього неповною буде ефективність ухваленого раніше Закону «Про оцінку впливу на довкілля». В усьому світі ці два закони взаємодоповнюють один одного», – розповів Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

За його словами, нові процедури відповідають європейським вимогами і будть запроваджені практично в усіх сферах. Зокрема, СЕО буде обов’язковою для містобудівних планів, стратегій розвитку областей, програм розвитку промисловості, аграрного сектора тощо.

Закон передбачає, що протягом кількох наступних років поетапно мають бути вирішені такі завдання як інтеграція екологічних цілей та пріоритетів сталого розвитку до розробки документів державного планування, поширення практики СЕО на місцеві проекти й програми, а також узгодження процедур з проведення СЕО в Україні згідно з аналогічними процедурами держав Європейського Союзу.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *