Два сценарії для України: чому з МВФ подорожчає комуналка і знизять пенсії, а без – злетить курс долара

Відповідно до вимог Міжнародного валютного фонду, Україна повинна скасувати гарантований розмір пенсій для всіх, хто відпрацював як мінімум 15 років, і значно підвищити тариф на газ. У той же час, якщо відмовитися виконувати взяті на себе зобов’язання, – без підтримки Фонду в Україні може різко подорожчати долар. Про це йдеться в матеріалі Realist`a.

Україна має право відмовитися від співпраці з МВФ. Більш того, частина експертів схиляється саме до цього варіанту. Незабаром президентські вибори, тому президент може не піти на непопулярні рішення і відмовитися виконувати те, що вже пообіцяв фонду. Так, відомий економіст і дипломат Андерс Ослунд переконаний, що відмовляючись від реформ, запуску «чесного» Антикорупційного суду, українська влада прирікає економіку на низьке зростання.

«Буде погано (без МВФ. – R0), але впоратися можна. Тут є вибір – хоче керівництво України 2-3% економічного зростання або 6-7%. Виявляється, що уряд вважає за краще 2-3%. Це вибір. І плюс ще: для влади те, що відбувається з народом – не пріоритет », – розповів економіст.

Але разом з МВФ Україна втратить можливість отримати макроекономічну допомогу від ЄС і реалізувати деякі проекти з Європейським банком реконструкції та розвитку. Фактично більшість дешевих кредитів стануть недоступними. З огляду на те, що бюджет країни дефіцитний, а сальдо торгового балансу – негативне, українській владі доведеться шукати, у кого брати кредити. Уже зараз, за ​​непідтвердженою інформацією, уряд розглядає можливість брати в борг у Китаю.

Другий сценарій – Україна виконає взяті на себе умови і отримає черговий кредитний транш. Однак, для цього доведеться переглянути тариф на газ – підвищити ціни на 14-18%, пропорційно подорожчає опалення та гаряча вода. Також доведеться переглянути пенсійну реформу.

Як відзначають джерела Realist`a, МВФ шкодує, що не наполіг на підвищенні пенсійного віку. Але головна їх претензія – мінімальну пенсію отримуватимуть всі українці зі стажем від 15 років. Аргумент кредиторів простий. З одного боку, Кабінет Міністрів скоротив майбутні пенсії на 25% (знизили коефіцієнт оцінки стажу з 1,35% до 1%), а з іншого боку – мінімальну пенсію пообіцяли всім. В результаті два українці з зарплатами трохи менше середньої (до 7 тис. грн) і з великою різницею в стажі будуть отримувати однакові пенсії – мінімалку. Крім того, Раді доведеться внести правки в проект створення Антикорупційного суду.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *