Loading...

У Великобританії починається триденне святкування дня народження королеви Єлизавети II

У британської королеви це свято не раз на рік – народилася вона в квітні, а відзначає – ще і в червні. Королева Єлизавета II святкуватиме день народження 3 дні

У Великобританії сьогодні, 10 червня, розпочинається святкування дня народження королеви Єлизавети II. У зв’язку з круглою датою – 90-річчям, торжества розтягнуться на 3 дні. Втім, це вже третє в цьому році святкування королівського ювілею. Оскільки Єлизавета II насправді народилася 21 квітня, то спочатку вона відзначила свій день народження, так би мовити, в колі сім’ї. Пізніше, 12 – 15 травня – в королівському Віндзорському замку з цієї нагоди давали публічні концерти. Тепер же британці віддають данину традиції, за якою королівський день народження відзначають в сонячні дні або дні, коли на “туманному Альбіоні” найменш вірогідний дощ.

Починаючи з 1974 року “день народження королеви” відзначають в один з днів у проміжку між 11 і 17 червня. Перший день святкування пройде у вузькому колі і обмежиться урочистим молебнем у соборі Святого Павла в Лондоні. Британці зможуть побачити це лише по телевізору. Крім того, 10 червня – це день народження Принца Філіпа, герцога Единбурзького, який явяется чоловіком королеви. Йому сьогодні виповнюється 95 років. У шлюбі королівське подружжя майже 70 років, у них четверо дітей – принци Чарльз, Едвард, Ендрю і принцеса Анна.

У другий день святкування, в суботу, 11 червня, на парадному плацу Королівської кінної гвардії, пройде традиційний огляд гвардійців. Після параду королева на кареті проїде по церемоніальною вулиці Мелл в свій Букінгемський палац, і з балкона, разом з членами сім’ї подивиться показові виступи британської військової авіації.

У неділю, на церемоніальній вулиці Мелл Єлизавета II влаштує пікнік для 10 тисяч чоловік з більше 600 благодійних організацій, які вона наглядає.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *