У роботі ЦВК критичною потребою є публічність і законність

Громадянська мережа ОПОРА обурена відсутністю публічності при призначенні керівництва Центральної виборчої комісії, повідомляє сайт громадської організації.

5 жовтня відбулося перше засідання ЦВК, під час якого було обрано голову, двох заступників та секретаря Комісії. Засідання було проведено в закритому режимі з порушенням права на присутність представників ЗМІ.

“ОПОРА звертає увагу новосформованої ЦВК на незаконність дій з обмеження доступу ЗМІ на всі без винятку її засідання, порушення основ і принципів публічності та відкритості, яких Комісія зобов’язана неухильно дотримуватися. Перше засідання ЦВК мало стати сигналом для громадян про відновлення стабільної і легітимної діяльності вищого органу адміністрування виборів. Зате знову членам ЦВК не вдалося передати такий сигнал суспільству на своєму першому засіданні”- йдеться в повідомленні на сайті ОПОРА в суботу ввечері.

Своїми діями ЦВК не тільки не дотримувалася принципу відкритості та публічності і відступила від стандартів доступу до публічної інформації, чим порушила права журналістів.

“Процес висунення та обговорення кандидатур керівного складу відноситься до суспільно важливої інформації. Таким чином, позбавлення можливості для представників преси бути присутнім на засіданні порушує принцип відкритості і публічності діяльності Комісії” – відзначили в повідомленні.

“Члени ЦВК мають зробити публічні висновки про неприпустимість обмежень законної діяльності ЗМІ та будь-яких інших суб’єктів” – підсумували в повідомленні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *