У офшорах сховано 10-13% світового ВВП – дослідження

Аналітична компанія Boston Consulting Group порахувала, що у офшорах сховано 10-13 відсотків світового ВВП. Про це повідомляє ВВС.

 За даними Boston Consulting Group, обсяги коштів в офшорах за 10 років зросли майже удвічі – з $6 трильйонів у 2006 році до $10 трильйонів у 2016 році.

Якщо враховувати не лише фінансові активи, а й інші цінності, записані на офшори, – яхти, нерухомість та предмети мистецтва – то, за підрахунками організації Tax Justice Network, у 2010 році ця сума сягала $32 трильйонів.

Раніше повідомлялося, що найбагатші люди планети заховали в офшорах майже 8 трильйонів доларів.

Після оприлюднення документів “Panama Papers” Європейський Союз вирішив створити чорний список “податкових гаваней”. Як зазначається, на даний момент у кожної держави ЄС є свої списки юрисдикцій, які  слабо узгоджуються у податкових питаннях. Критерії визначення “податкової гавані” сильно розрізняються серед держав ЄС, а деякі з них не допускають будь-яких юрисдикцій в своїх національних чорних списках.

Раніше європейський комісар з питань економіки П’єр Московічі назвав приголомшливими дані, представлені у документах Paradise Papers щодо ухиляння від сплати податків, та закликав до створення реєстру порушників.

Нагадаємо, витік фінансових документів, що дістав назву Paradise Papers (“Райські папери”), включає 13,4 млн документів, що здебільшого належать одній провідній компанії у офшорних фінансах.

Знахідки, оприлюднені у неділю, складають лише маленьку частину того, що ще розкриється упродовж тижня. Викриття стосуватимуться податків і фінансових оборудок сотень людей і компаній, чиї імена згадуються у отриманих документах.

Багато історій зосереджені на тому, як політики, транснаціональні корпорації, знаменитості і багатії використовують складні системи трастів, фондів і “компаній-одноденок”, щоб захистити свої гроші від податківців чи сховати власні справи за завісою таємниці.