Медведчука не чіпатимуть доти, доки він виконує роль “посла”, – політолог

Віктор Медведчук, “сірий кардинал” української політики і кум російського президента Путіна, користуватиметься певною недоторканністю доти, доки триватиме потреба у його посередницьких функціях.

Таку думку в коментарі 24 Каналу висловив політичний експерт Олександр Палій.

Політолога цитує Наталія Лебідь у статті для сайту “24”, зазначаючи, за словами Палія, що наразі Медведчук потрібен для комунікації між істеблішментом України та Росії, яка все-таки відбувається. Але у майбутньому “кримінальне переслідування Медведчука не виключено, хоча зараз він виконує роль зв’язкового з Путіним (і таких каналів лишилось дуже мало), а “послів” не чіпають”.

Колега Палія Володимир Фесенко зауважує, що “щодо Медведчука не можна сказати, що він перебуває в зоні абсолютного комфорту – дискомфортним є вже одне його прізвище. Але простір для маневру у нього зберігається. В 2014 році він завів своїх людей до парламенту через “Опоблок”, а зараз може завести через Рабіновича. Зрештою, все залежатиме від політичної кон’юнктури. Та все ж ситуація 2002 року більше не повториться”, – переконаний він.

Також експерти вважають, що у Віктора Медведчука наростає невдоволення “Опозиційним блоком” – політичною силою, яка досі стійко асоціювалася із впливом Москви. І на це у Медведчука є щонайменше дві причини. По-перше, “Опоблок” ніколи не була монолітом, нараховуючи три центри впливу – центр самого Медведчука, а також Ріната Ахметова та Сергія Льовочкіна. Згоди в середині цього тріо немає й не було. Зате тертя достатньо.

Друга ж причина полягає у тому, що “Опоблок” дедалі більше та частіше підіграє Банковій, йдеться у статті. Власне, спільні ситуативні голосування БПП, “Народного фронту” та ОБ дозволяють розглядати останній як складову коаліції. Така “дружба” категорично не влаштовує Медведчука. А це в свою чергу означає, що “Опоблок” вийшов з довіри у його московських спонсорів, а також втратив монополію на проросійську позицію.

https://24tv.ua/ukrayina_tag1119?utm_source=seocopy