Парубій заявив про відсутність коаліції, бо ”Народний фронт” пішов ва-банк

Голова Верховної Ради Андрій Парубій заявив про відсутність коаліції у Верховній Раді

Про це він заявив під час засідання Верховної Ради, передаєЕспресо.TV

“Шановні колеги, з огляду на заяву Бурбака про вихід фракції “Народного Фронту” з коаліції і, у зв’язку з цим, припинення діяльності коаліції, повідомляю: коаліція депутатських фракції “Європейська Україна” у Верховній Раді 8-го скликання припинила свою діяльність”, – заявив Парубій.

Він додав, що, відповідно до положень Конституції, протягом одного місяця від сьогодні (з дня припинення діяльності депутатської коаліції у Верховній Раді) має бути створена нова коаліція.

“Закликаю представників усіх фракцій та груп розпочати консультації з приводу формування нової коаліції”, – наголосив голова парламенту.

“І давайте визнаємо, що це була хороша коаліція. Вітаю всіх зі спільною роботою”, – додав Парубій.

Нагадаємо, політична партія “Народний фронт” ухвалила рішення про вихід з урядової коаліції

Фракція політичної партії “Народний фронт” вже підготувала і передала главі Верховної Ради заяву про вихід із парламентської коаліції.

“Ми заявляємо про вихід із діючої коаліції, припинення її діяльності 17 травня та про ініціативу формування нової коаліції з новим порядком денним. Народний фронт закликає фракції державницької ідеології негайно розпочати консультації щодо підготовки нової коаліційної угоди”, – сказав голова фракції Максим Бурбак.

Відповідно до положень Конституції, протягом 1 місяця від сьогоднішнього дня (з дня припинення діяльності депутатської коаліції) у Верховній Раді має бути створена нова коаліція. 30-денний термін закінчиться до 16 червня, а від цієї дати розпуск Ради буде неможливим, бо до чергових виборів залишиться менше півроку.

  • Фракція “Народний фронт” вийшла з парламентської коаліції й у Раді офіційно стартував процес створення нової, на це передбачено до 30 днів;
  • “НФ” пішов ва-банк, це зроблено для того, щоб у Володимира Зеленського не було можливості достроково розпустити парламент і призначити перевибори;
  • Партії “Слуги народу” такий варіант вигідний, у політсили рейтинг 40%. У “НФ”, другої за величиною фракції парламенту, він нижче 1%

“Народний фронт” пішов ва-банк

 Переможець президентських виборів Володимир Зеленський офіційно і неофіційно неодноразово заявляв про намір розпустити парламент. На думку його команди, у президента буде таке право до 27 травня, тому що коаліції де-факто немає вже декілька років.

Такий сценарій став більш ніж реальний після призначення інавгурації Зеленського на 20 травня. У Раді заговорили про розпуск, а окремі нардепи серйозно взялися за підготовку. У кулуарах парламенту вже визначили і дві можливі дати дострокових виборів — 14 і 21 липня.

Однак не всі політичні партії готові йти на таку авантюру. Якщо партіям “Слуга народу”, Блок Петра Порошенка і “Батьківщина” ранні вибори вигідні, то ось для “Народного фронту” з рейтингом менше 1% такий крок може бути просто вбивчим.

Спочатку стратегія фракції “НФ” в парламенту була такою — всіляко затягувати інавгурацію Зеленського і провести її в кінці травня, коли він не зможе розпустити Раду. Заради цього у “НФ” навіть зареєстрували проект постанови про присягу на 28 травня.

Але політичні розклади в парламенті різко змінилися. Вранці у четвер, 16 травня, парламент 315 голосами “за” підтримав постанову про дату інавгурації — 20 травня. Це стало несподіванкою для багатьох, навіть для самого автора постанови позафракційного нардепа Віталія Купрія.

За словами джерел OBOZREVATEL одразу в декількох фракціях, рішення ухвалювалося пізно ввечері у середу, 15 травня. До консенсусу прийшли всі великі фракції, але на яких умовах — поки невідомо. Як результат — вже в п’ятницю, 17 травня, фракція “Народного фронту” вийшла з коаліції, запустивши так процес її ліквідації.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *